Ukraina draus rusiškas knygas ir muziką

Ukrainos parlamentas balsavo už du įstatymus, kuriais bus griežtai apribotos rusiškos knygos ir muzika, siekiant nutraukti kultūrinius abiejų šalių ryšius.

Vienas įstatymas draus Rusijos piliečiams spausdinti knygas, nebent jie atsisakys Rusijos paso ir prašys Ukrainos pilietybės. Draudimas bus taikomas tik tiems autoriams, kurie po 1991 metų Sovietų Sąjungos žlugimo išsaugojo Rusijos pilietybę, praneša „Reuters“.

Taip pat bus uždraustas komercinis Rusijoje, Baltarusijoje ir okupuotoje Ukrainos teritorijoje spausdintų knygų importas, be to, bus reikalaujama specialaus leidimo įvežti knygas rusų kalba iš bet kurios kitos šalies.

Kitu įstatymu bus uždrausta žiniasklaidoje ir viešajame transporte leisti muziką, sukurtą asmenų, išsaugojusių rusišką pilietybę po 1991-ųjų. Taip pat bus per televiziją ir radiją transliuojamos ukrainietiškos muzikos kvotos.

Kad įstatymai įsigaliotų, juos turi pasirašyti prezidentas Volodymyras Zelenskis, ir nėra jokių požymių, kad jis tam prieštarautų. Abu įstatymų projektai sulaukė didelio parlamentarų palaikymo.

Ukrainos kultūros ministras Oleksandras Tkačenka sakė, kad „džiaugiasi, galėdamas pasveikinti“ naujus apribojimus.

„Įstatymai skirti padėti Ukrainos autoriams kokybišku turiniu dalytis su kuo platesne auditorija, kuri po Rusijos invazijos nepriima jokio Rusijos kūrybinio produkto fiziniu lygmeniu“, – projektus komentavo O. Tkačenka.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer