Ukraina greitai gaus ilgai lauktus „Gepard“ – amuniciją pavyko rasti Norvegijoje

Vokietija galės paspartinti priešlėktuvinių kovos mašinų „Gepard“ tiekimą Ukrainai – „Spiegel“. Dabar jau niekas neturėtų sutrukdyti Ukrainai perduoti 30 vienetų „Gepard“ kovos mašinų.

„Spiegel“ teigimu, po kelių savaičių pastangų Vokietijos vyriausybės kanceliarija kartu su Norvegijos gynybos ministerija surado gamintoją, galintį pagaminti papildomos amunicijos.

Amunicijos tiekimas „Gepard“ anksčiau buvo laikomas problema, nes rinkoje buvo prieinama nepakankamai šaudmenų šioms kovos mašinoms. Skelbta, kad buvo galima įsigyti tik šiek tiek mažiau nei 60 tūkstančių 35 mm šaudmenų.

„Gepard“ gali iššauti iki 1000 šūvių per minutę. Tačiau realiomis sąlygomis jis šaudo trumpais šūviais, prisitaikęs prie taikinio.

Vokietijos vyriausybė pirmą kartą aptiko reikalingą amuniciją Pietų Amerikoje, tačiau jos perdavimui Ukrainai nepritarė ją gaminanti šalis Šveicarija. Prieš kelias dienas sėkmingesnės paieškos buvo Norvegijoje.

Sistemų gamintojas Vokietijoje jau moko Ukrainos karius, kad jie galėtų naudoti kovos mašinas, kurie bus pritaikyti Ukrainoje miestams ir kitai svarbiai infrastruktūrai ginti.

Jei viskas vyks pagal planą, pirmosios sistemos į Ukrainą turėtų būti pristatytos liepą.

Kaip žinia, ketvirtą Rusijos karo nepriklausomoje Ukrainoje mėnesį Šveicarijos valdžia leido Europos šalims tiekti Ukrainai atsargines dalis Šveicarijoje įsigytai karinei technikai.

„Gepard“ yra vokiška savaeigė priešlėktuvinė kovos mašina, dirbanti bet kokiomis oro sąlygomis. Ji buvo sukurta septintajame dešimtmetyje, išleista aštuntajame dešimtmetyje ir kelis kartus buvo atnaujinta, papildant naujausia elektronika.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer