Ukraina prabilo apie kontrataką: „Smogsime stipriau ir didesniu atstumu, ore, sausumoje, jūroje“

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas pareiškė, kad Ukraina įžengia į naują karo etapą su užduotimi nugalėti Rusijos agresiją. Anot jo, šalies gynėjai eis į kontrpuolimą ir jau dabar vyksta pasiruošimas siekiant tai užtikrinti.

„Įžengiame į naują etapą. Su nauja užduotimi – laimėti. Prieš metus daugelis tikėjosi, kad Ukrainos nebeliks po kelių savaičių. Viskas pasikeitė. Šiandien pagrindinis klausimas darbotvarkėje – kokia bus Ukrainos pergalė? Atsakymas paprastas. Pergalė – tai visų mūsų teritorijų išlaisvinimas iki 1991 m. sienų ir pavojaus iš Rusijos pašalinimas“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė jis.

O. Reznikovas pridūrė, kad pergalė bus pasiekta tuomet, kai Ukraina bus suvereni ir nepriklausoma, atkurs tarptautiniu mastu pripažintas sienas, bus sėkminga, turtinga, stipri, o Rusijos tokios, kokia ji yra dabar, nebeliks.

„Mūsų priešas vis dar labai pavojingas ir turi daug resursų. Bet jis jau pralaimėjo strategiškai. Turime tai pamatyti. Nebėra nežinomybės, kaip prieš metus. Lengva nebus. Bet susitvarkysime. Tai yra pasitikėjimas savo jėgomis. Yra pyktis ir atpildo už mūsų žuvusiuosius troškimas“, – aiškino ministras.

Ukrainos gynybos ministras pažymėjo, kad Ukraina šiame mūšyje nėra viena – ją remia 54 šalių koalicija.

„Kas mūsų laukia? Daugiau ginklų, tarp jų ir ukrainietiškų. Visoms gynybos pajėgoms. Bus tankai ir šarvuočiai. Dar geriau sugebėsime atmušti raketas ir bepiločius orlaivius, kad ir iš kokios šalies jie bebūtų. Bus naujų mūsų gynėjų rengimo programos, dalyvaujant partneriams“, – rašė O. Reznikovas.

Jis pridūrė, kad Ukraina ruošia galingą kontrpuolimą.

„Smogsime stipriau ir didesniu atstumu, ore, sausumoje, jūroje ir virtualioje erdvėje. Bus mūsų kontrpuolimas. Labai stengiamės tai pasiruošti ir užtikrinti“, – apibendrino ministras.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer