Ukraina skelbia smogusi aukšto rango rusų karininkams

Antradienį, birželio 28 d., Ukrainos artilerija Chersono kryptimi smogė aukšto rango rusų karininkų susitikimui, sako Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

Kaip rašo UNIAN, rusų karininkams ukrainiečių ugnis smogė jiems esant viename iš viešbučių kompleksų. Apie tai O. Arestovyčius kalbėjo „Feygin Live“.

Anot jo, per smūgį žuvo nemažai rusų.

„Chersono kryptimi daug judėjimo nėra, tačiau ten švenčia mūsų artilerija. Vien šiandien buvo suduoti septyni dideli smūgiai prieš karių, įrangos ir amunicijos telkinius. O svarbiausia, kad vakar viename viešbučio komplekse vyko aukštų pareigūnų susitikimas. Manau, kad ten žuvo nemažai žmonių“, – sakė O. Arestovyčius.

Ukrainos skaičiavimais, nuo karo pradžios Rusija neteko 35 450 savo karių.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjeverodoneckas neseniai pateko į rusų rankas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer