JAV įvedė sankcijas 5 Kinijos bendrovėms: kaltina parama Rusijai

Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) įvedė sankcijas penkioms Kinijos bendrovėms, rašo UNIAN. Teigiama, kad sankcijų priežastis – jų parama Rusijos gynybos ir kariniam sektoriui prieš ir po Rusijos invazijos į Ukrainą.

Pasak „Financial Times“, JAV Prekybos departamentas įtraukė penkias Kinijos bendroves į specialų subjektų sąrašą.

Į sąrašą įtrauktos šios įmonės: „Connec Electronic“, „King Pai Technology“, „Sinno Electronics“, „Winninc Electronic“ ir „World Jetta (HK) Logistics“. Dėl naujų sankcijų šioms bendrovėms draudžiama eksportuoti JAV produktus.

„Šiandienos veiksmai – tai aiškus signalas viso pasaulio subjektams ir asmenims, kad jei jie siekia remti Rusiją, JAV atsisakys tai daryti“, – cituojamas JAV prekybos sekretoriaus pavaduotojas Alanas Estevezas.

Primename, kad birželio 10 d., po JAV ir Kinijos gynybos ministrų susitikimo, Kinija pareiškė, jog nesuteikė Rusijai karinės pagalbos. Po dviejų dienų Kinija santykius su Rusija pavadino „partneryste, o ne aljansu“.

JAV valstybės departamentas mano, kad Kinija remia Rusiją ir kartoja Kremliaus propagandą. Kinija taip pat perka daug naftos iš Rusijos, o JAV Kiniją dėl to kritikuoja bei kaltina nuolaidžiavimu Rusijai.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjeverodoneckas neseniai pateko į rusų rankas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer