Ukraina talžo okupantus: atremti smūgiai netoli Sjevjerodonecko, rusų karių moralė žlunga

Nors Rusijos kariuomenė bando prasiveržti į tolimesnes Ukrainos teritorijas, pranešama, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos sugeba atremti okupantų suduodamus smūgius Sjevjerodonecko apylinkėse. Britų žvalgybinė informacija taip pat atskleidžia, kad abi pusės patiria tam tikrą nuovargį: Ukrainos pusė pastarosiomis savaitėmis susidūrė su karių dezertyravimu, o Rusijos karių moralė įvardijama kaip ypatingai problemiška, nepaklūstama vadų nurodymams, o tai trukdo siekti tolimesnių karinių tikslų.

Svarbiausi sekmadienio įvykiai Ukrainoje:

17.00 | Ukraina uždraudė rusišką muziką viešojoje erdvėje

Ukrainos Aukščiausioji Rada priėmė sprendimą drausti viešumoje transliuoti rusų atlikėjų muziką, kai tie atlikėjai remia Rusijos karą Ukrainoje. Šiuos draudimus žadama panaikinti, kai Ukraina atgaus visas teritorijas, kurias prarado Rusijai užpuolus Ukrainą, praneša „The Kyiv Independent“.

16.54 | Kyjive atnaujinamas judėjimas dviem tiltais

Nuo pirmadienio Kyjive atnaujinamas judėjimas tiltais Metro ir Patonas, pranešė Kyjivo meras Vitalijus Klyčko, skelbia Unian. 

16.34 | Rusijai sumažinus tiekimą, Italijos „Eni“ jungiasi prie milžiniško Kataro dujų projekto

Praėjus kelioms dienoms po to, kai Rusija sumažino dujų tiekimą Italijai, italų energetikos bendrovė „Eni“ sekmadienį prisijungė prie Kataro bendrovės „Qatar Energy“ projekto, kurio tikslas – plėsti gavybą didžiausiame pasaulyje gamtinių dujų telkinyje.

Projekte „North Field East“, kurio vertė siekia 28 mlrd. JAV dolerių, „Eni“ valdys mažiau nei 3 proc. dalį. Kataras praėjusią savaitę paskelbė, kad pirmuoju ir didžiausiu užsienio partneriu šiame projekte tapo Prancūzijos „TotalEnergies“, kuriai atiteks projekto 6,25 proc. dalis. Prognozuojama, kad projekto partnerių bus dar daugiau.

16.20 | Ukraina draudžia rusiškus ir baltarusiškus leidinius

Ukrainos Aukščiausioji Rasa uždraudė rusiškų ir baltarusiškų knygų importą ir platinimą Ukrainoje, praneša Unian. 

Priimtu teisės aktu Rusijoje, Baltarusijoje ar okupuotose Ukrainos teritorijose išleisti leidiniai negalės būti įvežti ir platinami Ukrainoje, išimtis tik padaryta leidiniams, kurie išleisti okupuotose Ukrainos teritorijose prieš okupaciją. 

Ukrainoje bus draudžiamos ir knygos, kuriose yra dabartinių Rusijos piliečių arba kažkuriuo metu po 1991 m. buvusių Rusijos piliečių kūrinių. Išimtis daroma tik tiems autoriams, kurie buvo Rusijos piliečiai praeityje, bet šiuo metu yra Ukrainos piliečiai arba turėjo Ukrainos pilietybę mirties metu. Taip pat esama išimčių leidiniams, kurie importuojami nesiekiant jų platinti. 

16.05 | Vokietija grįžta prie anglimi varomų elektrinių

Vokietija imasi skubių veiksmų siekdama užtikrinti savo poreikius energetikos srityje, kai sumažėjo gamtinių dujų tiekimas iš Rusijos, sekmadienį pranešė šalies vyriausybė, rašo „The Guardian“. 

„Norint sumažinti gamtinių dujų vartojimą, reikės mažiau jų naudoti gaminant elektrą, todėl reikės naudoti anglimi varomas elektrines“, – pareiškė šalies Ekonomikos ministerija. 

Ekonomikos ministras Robertas Habeckas teigė, kad sugrįžimas prie anglimi varomų elektrinių yra skaudi, bet absoliučiai reikalinga būtinybė. Apie šį žingsnį paskelbta, kai „Gazprom“ praėjusią savaitę pareiškė ketinanti žymiai sumažinti dujų tiekimą Europai. 

15.52 | Abi pusės praneša apie savo sėkmes

Rusijos pusė sekmadienį pranešė, kad puolimas Sjevjerodonecke vyksta sėkmingai, nes rusai esą perėmė vieną rajoną Sjevjerodonecko pakraštyje. „The Guardian“ cituoja Rusijos gynybos ministerijos atstovą spaudai Igorį Konaševkovą, kurio teigimu, rusai perėmė Metjolkinos rajoną. Jo teigimu, ilgo nuotolio sparnuotąja raketa taip pat smogta vadavietei Dnipropetrovsko regione, esą žuvo ukrainiečių karinės vadovybės atstovų. 

Prieš tai Ukrainos pusės pranešė, kad sėkmingai atmušusi Rusijos pajėgų veržimąsi Toškivkos teritorijoje prie to paties Sjevjerodonecko. 

15.39 | Rusija išvežė apie 300 tūkst. Ukrainos vaikų

Remdamasi Rusijos naujienų agentūra „Interfax“ Ukrainos leidinys „The Kyiv Independent“ praneša, kad nuo invazijos pradžios iš Ukrainos į Rusiją buvo išvežta iš viso 1,9 mln. žmonių, o tarp jų yra 307 tūkst. vaikų. 

15:03 | Ukrainos parlamentarė: Rusija nori mus ištrinti iš žemėlapio, privalome laimėti

Nors Ukrainos kariuomenei pavyksta atsilaikyti netoli Sjevjerodonecko, Ukrainos parlamento atstovė Ivanna Klympush-Tsintzadze teigė, kad padėtis išlieka itin sudėtinga, todėl yra labai svarbu, kad Vakarai suteiktų karinę pagalbą. „Padėtis mums nelengvėja, todėl labai svarbu, kad būtų nuolatinis karinės pagalbos srautas“, – sakė ji.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer