Ukrainiečiai prieš rusus kovoja jų pačių ginklais: „Tai yra trofėjinė haubica. Mes ją paėmėme iš rusų ir naudojame prieš juos“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis apsilankė Odesoje ir Mykolajive – po kelionės ryžtingai pareiškė, kad susigrąžins visas, net pietines Ukrainos teritorijas. Kyjivas skelbia ir apie tai, kad Jungtinės Valstijos išsiuntė priešlėktuvinių sistemų „Stinger“ ir prieštankinių sistemų „Javelin“. O štai Rusija pranešė, kad du „Azovstal“ plieno gamyklos gynėjų vadai – išvežti į Rusiją tyrimui, tačiau apie likusius karius informacijos nepateikia. Savo ruožtu Ukraina skaičiuoja, kad okupantai į Rusiją per prievartą jau išvežė daugiau nei 300 tūkstančių vaikų.

Šimtai ukrainiečių Kyjive lieja ašaras ir į paskutinę kelionę išlydi vos 24-erių Romaną – nuo rusų kulkų kritusį Ukrainos gynėją.

Atsisveikinti atvyko jo artimieji, kariai ir tiesiog miesto gyventojai. Romano mirtis – skaudus priminimas, kiek kasdien praranda Putino ordos su žeme lyginama šalis.

„Jis buvo laisvos Ukrainos žmogus“, – sako ukrainietis Olehas Sencovas.

„Jis daug padarė dėl Kyjivo, o mes tęsiame jo darbus. Atleiskit, aš negaliu…“ – sako Viktoras Voicechovskyj.

Romanas, kurį ukrainiečiai prisimena dėl aistringų kovų Maidano revoliucijos metu prieš devynerius metus, žuvo birželio 9-ąją mūšyje prie Iziumo – liepos mėnesį jam būtų sukakę 25-eri.

Tačiau net skaudūs praradimai ukrainiečių kovos dvasios nepalaužia. Vakar Odesoje apsilankęs ir su kariškiais, policijos pareigūnais bei medikais susitikęs Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako okupantams neatiduosiantis nė vieno šalies lopinėlio.

„Pietų niekam neatiduosime – susigrąžinsime viską, kas yra mūsų. Jūra irgi bus ukrainietiška ir saugi“, – žada V. Zelenskis.

Vakar pirmąkart nuo karo pradžios Zelenskis lankėsi ir Mykolajive – susitiko ir su kariais, kovojančiais pietinėje fronto linijoje. Vizitas surengtas kitą dieną po ciniško Rusijos smūgio šiam miestui – jis nusinešė dviejų žmonių gyvybes ir sužeidė dar 20.

O ką tik Mykolajivas patyrė dar dvi okupantų atakas – štai kas liko po jų. Per šaltakraujiškus Putino ordos apšaudymus sužeista 16 žmonių.

Netoli Dnipro orkai nusitaikė į naftos bazę.

Po galingų sprogimo čia kilo milžiniškas gaisras. Per šią ataką sužeista bent vienuolika žmonių, mažiausiai vienas mirė.

Toliau vykstant įnirtingiems mūšiams Donecko ir Luhansko srityse, miestus ir toliau drebina rusų oro atakos.

Jungtinės Karalystės žvalgyba skelbia, kad aršiausi mūšiai vyksta į šiaurę, rytus ir pietus nuo Severedonecko. Anot Ukrainos, šalies gynėjams pavyksta sėkmingai atremti Putino ordos atakas, nors kelias savaites vykstantys mūšiai reikalauja daug aukų. Jungtinės Tautos skelbia, kad Severodonecke likusiems gyventojams jau trūksta švaraus vandens, maisto ir sanitarinių sąlygų.

Tačiau netrukus okupantus labiau drebins ir patys ukrainiečiai. Ukraina skelbia, kad Jungtinės Valstijos perdavė ginklų. Šalis išsiuntė 1400 priešlėktuvinių sistemų „Stinger“ ir 6500 prieštankinių sistemų „Javelin“. Vis tik NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ragina Vakarų šalis Kyjivui teikti ilgalaikę paramą – jo teigimu, karas Ukrainoje gali trukti metų metus.

O kol laukia Vakarų taip žadamos paramos, patys ukrainiečiai prasimano, kaip kovoti su okupantais – Mykolajivo gynėjai sako, kad rusams kailį karšia su jų pačių technika.

„Tai yra trofėjinė haubica. Mes ją paėmėme iš rusų ir naudojame prieš juos. Kaip mes sakome – įveikiame priešą su jų pačių ginklais“, – sako ukrainiečių karys Vitalij.

O Rusija skelbia apie dviejų „Azovstalio“ plieno gamyklos gynėjų vadų – Sviatoslavo Palamaro ir Serhėjaus Volynskio likimą – esą jie išvežti į Rusiją tyrimui. Tačiau kur šiuo metu yra ir kaip laikosi dar bent tūkstantis Azovo gynėjų, neaišku – Maskva tikina, kad jie yra Donecko srityje, tačiau Kyjivas įtaria, kad jie visi yra Rusijoje. Kyjivas bando iškeisti Azovo karius, tačiau okupantai jų lengvai nepaleidžia – nori gynėjus teisti.

Ukraina skelbia ir informaciją apie deportacijos mastus – esą priverstinai Putino pakalikai į Rusiją išvežė jau daugiau nei 300 tūkstančių vaikų.

Tuo tarpu Lvive apsilankė ir dar viena Holivudo žvaigždė – ukrainiečiai fiksuoja, kaip garsus aktorius Benas Stilleris vaikštinėja mieste. Anot žiniasklaidos, aktorius čia atvyko susitikti su karo pabėgėliais ir jiems padėti.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer