Ukrainietis pilotas užkariavo žmonių širdis: herojaus vardo nusipelnė pasiaukojančioje kovoje su rusų dronais

Ukrainoje herojaus vardo apdovanojimo iš prezidento Volodymyro Zelenskio sulaukė pilotas Vadimas Vorošilovas, nukreipęs pamuštą šturmo lėktuvą į negyvenamas vietoves ir kovojęs su rusų siųstais dronais.

Spalio mėnesį virš Vinycios pamušus jo pilotuojamą lėktuvą „Karaya“ pasivadinęs Ukrainos karinių oro pajėgų pilotas V. Vorošilovas sugebėjo nukreipti jį nuo miesto ir sėkmingai katapultuotis. Patyręs lengvus sužeidimus Ukrainos karinių oro pajėgų pilotas greitai grįžo į rikiuotę, o gruodžio mėnesį sulaukė garbingo herojaus vardo apdovanojimo iš prezidento rankų.

Skelbiama, kad spalio 12-ąją, atlikdamas eilinę užduotį, jis sunaikino 5 rusų paleistus dronus, o kai jo lėktuvas buvo pamuštas, katapultavosi, tačiau prieš tai nukreipė savo lėktuvą „MiG-29“ nuo Vinycios.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dieną lakūnas taip pat paviešino nuotrauką, kurioje užfiksuota, kaip jis atrodė netrukus po katapultavimosi.

„Skrydžių vaizdo įrašuose viskas labai gražu, lėktuvai skraido, raketos siunčiamos, tačiau, deja, nėra suvokimo, kas vyksta už kadro, todėl aš nusprendžiau palikti neredaguotą nuotrauką“, – parašė „Karaya“ savo „Instagram“ paskyroje. Jis pažymėjo, kad gimtos žemės gynyba Ukrainos kariams labai brangiai kainuoja ir tai reikia suprasti bei atsiminti.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer