Ukrainoje žuvo 2 aukšto rango Putino pilotai

Ukrainiečiai JAV atsiųstomis HIMARS sistemomis likvidavo du geriausius Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino pilotus, praneša „Daily Mail“.

Vienas pilotas įvardijamas kaip 41-erių Maksimas Potiominas. Jis pilotavo naikintuvą ir turėjo pulkininko leitenanto laipsnį. M. Potiominas žuvo liepos 8-ąją Donecke, kai į jo kortežą pataikė tiksliai valdoma HIMARS raketa.

Manoma, kad per tą pačią ataką žuvo ir 54 metų pulkininkas Anatolijus Stasyukevichius, taip pat pilotavęs naikintuvą.

Apie karininkų žūtį buvo žinoma jau kiek anksčiau, tačiau tai, kad jie žuvo nuo HIMARS smūgio, tik savaitgalį atskleidė M. Potiomino tėvas Aleksejus.

Manoma, kad ataka buvo įvykdyta padedant Vakarų žvalgybai.

„Į mano sūnaus automobilį pataikė HIMARS raketa“, – vietos žiniasklaidai sakė A. Potiominas.

M. Potiominas buvo vedęs ir turėjo du vaikus – 15 metų sūnų ir 8 metų dukrą. Kremlius jį po mirties apdovanojo Drąsos ordinu.

A. Stasyukevichius buvo 1-osios gvardijos Baranovičių Raudonosios vėliavos mišrios aviacijos divizijos štabo viršininkas, karo lakūnas. Jis skraidė tame pačiame dalinyje kaip ir M. Potiominas.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia nuo karo pradžios nukovusios bent 39 870 Rusijos karių.

Taip pat Ukrainos kariai sunaikino 222 lėktuvus, 189 sraigtasparnius, 1737 tankus, 3959 šarvuočius, 880 artilerijos pabūklų, 258 raketų sistemas, 15 laivų, 2835 mašinas, 722 bepiločius orlaivius, 117 priešraketinės gynybos sistemų, 4 mažo nuotolio balistinių raketų sistemas, 75 specialiosios įrangos vienetus bei 174 sparnuotąsias raketas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer