Ukrainos derybininkas: Lukašenka yra anekdotinis personažas

Ukrainos prezidentūros patarėjas, vienas iš šalies derybinės grupės su Rusija narių Mychailo Podoliakas pareiškė, kad šalis gali gintis nuo okupantų, tačiau tam reikia atitinkamos karinės infrastruktūros. Jis taip pat pažymėjo, kad Baltarusijos prezidentas į istorijos puslapius įeis kaip anekdotinis personažas.

Baltarusių opoziciniam portalui „Zerkalo“ kalbėjęs Ukrainos politikas patvirtino nežinojęs tikslios Rusijos puolimo datos, nors žvalgyba ir teikė duomenis apie aktyvų judėjimą. „Tokio dalyko, kaip skambutis išvakarėse, kad netrukus bus puolimas, nebuvo“, – aiškino jis.

M. Podoliakas taip pat akcentavo, kad Ukraina nesitikėjo tokio netoliaregiško Baltarusijos poelgio, kaip savo karinės infrastruktūros suteikimas Rusijos puolimui įgyvendinti ir pasijuokė iš A. Lukašenkos teiginių, kad Ukraina planavo užpulti Baltarusiją.

„<...> Beje, subjektas pavarde Lukašenka sakė, kad ruošiamas puolimas iš keturių vietų. Ukraina nėra militaristinė valstybė, kuri staiga nusprendė vienu metu pulti ir Rusiją, ir Baltarusiją. Tai jau tapo memu. Lukašenka į istoriją pateks kaip anekdotinis personažas“, – paaiškino Mychailo Podoliakas.

A. Lukašenka derybose tarp Ukrainos ir Rusijos suvaidino labai mažą vaidmenį, o Baltarusijos teritorijos pasirinkimą nulėmė griežta Rusijos pozicija ir Ukrainos noras pabandyti derėtis, tvirtino M. Podoliakas.

„Lukašenka yra subjektas su itin išvystyta fantazija. Idėja, kad amerikiečiai, europiai ar NATO kažką diktavo, yra skirta labai nereikliems žmonėms su žemu intelektu. Aš manau, kad Lukašenka priprato dirbti su tokia auditorija ir skleidžia sovietinio tipo klišes. Jis iki šiol gyvena satyrinio žurnalo „Krokodil“ paveikslėliais. Kalbant apie derybų procesą, tai A. Lukašenka čia suvaidino maža vaidmenį, kaip organizatorius ir iniciatorius. Buvo maksimaliai griežta Rusijos pozicija – jie nenorėjo pradėti derybų niekur, išskyrus Baltarusiją, nes manę, kad tai bus Minsko susitarimų tąsa“, – aiškino jis.

Ukrainos politiko teigimu, Vakarai vis dar gyvena iliuzijose dėl Rusijos, todėl prezidentas Volodymyras Zelenskis pasirinko griežto elgesio modelį. „Skirtingai nuo jo, jie (Vakarai) vis dar yra tam tikrų iliuzijų nelaisvėje: kas yra Rusija, kokie karo motyvai, kaip elgtis ir kokių tam reikia resursų? O mes gerai suprantame ir žinome, kaip tokį karą reikia užbaigti. Ne tik dėl pačios Ukrainos interesų, o kad tam tikri transformacijos momentai prasidėtų Baltarusijoje, Rusijoje, kad pasikeistų globali saugumo sistema, ypač Rytų Europoje“, – „Zerkalo“ pasakojo jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer