Už šlapinimąsi jūroje – baudos: kaip nustatys, kad tai darote?

Paprastai žmonės gamtinius reikalus daro tualete. Tačiau tolį gražu ne kiekvienas poilsiautojas, atsidūręs prie jūros ieškos, kur yra artimiausia tokia vieta. Ypač jeigu jūra – čia pat.

Ispanijoje rimtai susirūpinta tokia žmonių praktika. Tad už šlapinimąsi jūroje čia gresia didžiulė bauda, praneša užsienio žiniasklaida.

Baudos už šlapinimąsi – 750 eurų

Manoma, kad šią vasarą į Ispaniją atvyks rekordinis lankytojų skaičius, todėl Costa del Sol imasi prevencinio smūgio prieš vieną mažiau aptariamą šalutinį turizmo poveikį – šlapinimąsi.

Įkvėpta šiaurinio Ispanijos miesto Vigo, kuris prieš dvejus metus įvedė iki 750 eurų baudas už „fiziologinę evakuaciją paplūdimyje ar jūroje“, Marbella miesto valdžia seka šiuo pavyzdžiu ir daugiau nei dvigubai didina savo baudas.

Praėjusią savaitę Marbella miesto tarybos nariai nubalsavo už jūros apsaugą ir patvirtino potvarkį, kuriuo draudžiama šlapintis po vandeniu 25-iuose Malagos savivaldybės paplūdimiuose. 

Viešai šlapintis draudžiama ir sausumoje, tačiau tai šiek tiek lengviau kontroliuoti. Kol kas nežinoma, kaip gelbėtojai atpažins poilsiautojus, kurie slapta šlapinasi po bangomis.

„Fiziologinė evakuacija“ nėra vienintelis draudimas, minimas naujajame potvarkyje, kuris dar turi praeiti viešąsias konsultacijas, kad taptų įstatymu. 

Paplūdimių lankytojams nebebus leidžiama žaisti su kamuoliais vandenyje ar rezervuoti plotą su skėčiu. Taip pat numatytos naujos taisyklės dėl šunų laikymo ne vandenyje ir jų laikymo tik šunims skirtuose paplūdimiuose.

Rūkaliai ir rūkaliai gali toliau rūkyti, tačiau už šiukšlinimą cigarečių nuorūkomis ar maisto likučiais numatytos baudos.

Nuo 2022 m. šiauriniame Galicijos regione esančiame Vigo mieste už šlapinimąsi pajūryje skiriama 750 eurų bauda: tai vadinama „higienos ir sanitarijos taisyklių pažeidimu“.

Baudžia ir už šampūno naudojimą

Tuo metu Benidorme už muilo ar šampūno naudojimą paplūdimio dušuose galite būti nubausti didele 660 eurų bauda. 

Čia taip pat baudžiami rūkaliai (2 tūkst. eurų bauda) ir naktinėtojai: už paplūdimio lankymą nuo vidurnakčio iki 7 val. ryto gali tekti sumokėti 1,2 tūkst. eurų baudą.

Rūkyti taip pat draudžiama daugelyje paplūdimių Maljorkoje, Ibizoje ir Menorkoje.

Nors šlapimas sudaro apie 95 proc. vandens, jis yra toksiškas vandenynų gyvūnijai ir augalijai, gali prisidėti prie biologinės įvairovės naikinimo ir ypač kenkia koraliniams rifams.

Tuose likusiuose penkiuose procentuose yra karbamido (daug azoto), bakterijų ir vaistų likučių, todėl Portugalijoje ir Tailande uždrausta naudoti jūros šlapimą.

Tačiau Amerikos chemikų draugijos mokslininkai paneigė šias mintis, sakydami: „Mūsų misija – informuoti, kad į vandenyną eiti galima“, nes „karbamido kiekis mūsų šlapime yra nereikšmingas, palyginti su jūros tūriu“

www.tv3.lt

Site Footer