Skaudi žinia: staiga mirė 41-erių Lietuvos menininkas

Skaudi žinia – mirė jaunas Lietuvos menininkas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys Andrius Grigalaitis (1982-2024). Vyrui buvo 41-eri.

„Netikėtai netekome labai darbštaus ir kūrybiško kolegos Andriaus. Užuojauta šeimai ir artimiesiems“, – socialiniuose tinkluose skelbia LDS Šiaulių skyrius.

Menininko darbai sulaukė išskirtinio įvertinimo

Kaip nurodoma A. Grigalaičio interneto svetainėje, jis buvo menininkas, gyvenęs ir kūręs Vilniuje. 2010 m. Šiaulių universitete baigė Audiovizualinio meno bakalauro studijas, 2014 m. Vytauto Didžiojo universitete Kūrybinių industrijų studijų programą.

A. Grigalaičio kūrybinė veikla jungė komunikacijos, fotografijos ir videomeno sritis. Savo darbuose jis analizavo izoliacijos, nežinojimo ir vienatvės aspektus.

Nuo 2007 m. menininkas dalyvavo įvairiose grupinėse parodose, surengė keletą personalinių parodų. 2011 m. menininkas įvertintas Šiaulių miesto savivaldybės jaunojo menininko stipendija, 2012 m. LR Kultūros ministerijos premija už geriausiai parengtus ir įgyvendintus vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektus.

2020 m. A. Grigalaičio fotografijos ciklas „Migla. Kiti pasauliai“ pateko tarp konkurso „Sony World Photography Awards“ kraštovaizdžio kategorijoje finalininkų (shortlist).

Nuo 2021 m. A. Grigalaitis priklausė Lietuvos dailininkų sąjungai.

www.tv3.lt

Site Footer