Užsimojo išpurtyti vairuotojų kišenes: sostinėje už stovėjimą mokėtumėte dvigubai daugiau

Sostinėje jau nuo kitų metų gali dvigubai padidėti rinkliavų dydžiai už automobilių stovėjimą tam tikrose zonose.

Politikas Vydūnas Sadauskas socialiniame tinkle paviešino informaciją, kurioje teigiama, kad Ekonomikos ir finansų komitete savivaldybės administracija pristatė naujūs siūlymus dėl mokesčių didinimo už automobilių stovėjimą.

„Toks jausmas, kad užsimota gerai pakratyti vairuotojų kišenes už automobilių statymą.

Pavyzdžiui, mėlynojoje zonoje vietinę rinkliavą siūloma didinti nuo 2,5 euro iki 5 euro už vieną valandą.

Raudonojoje nuo 1,5 euro iki 3 euro. Brangtų praktiškai viskas, net metiniai stovėjimo leidimai. Kai kur brangimas siūlomas kartais. Net Monake galima būtų automobilį statyti pigiau“, – rašė politikas.

Siūlymą vadina nesuprantamu dalyku

Pasak politiko, kad dalis Vilniaus miesto savivaldybės politikų tokiu būdu siekia skatinti vairuotojus persėsti į viešąjį transportą. 

„Tačiau Vilnius, skirtingai nei kiti miestai (su kuriais lyginta esama Vilniaus parkavimo rinkliava) turi puikiai išvystytas alternatyvas (ar tai būtų metro, tramvajus ar nemokamas viešasis transportas ir t.t.).

Todėl toks iš esmės drastiškas rinkliavos didinimas yra visiškai nesuprantamas. Yra kur kas daugiau alternatyvų, nei tik didinti mokestį. Pavyzdžiui, zonavimo peržiūrėjimas, parkavimo vietų plėtimas, privatus parkavimo tinklas, viešo transporto patogumo didinimas ir t.t.

Tikiuosi, kad taryboje tokie siūlymai nebus priimti“, – sakė politikas.

Socialiniame tinkle paviešintame dokumente taip pat matyti, kad rinkliava didėtų ir geltonoje zonoje automobilius statantiems vairuotojams – nuo 0,60 euro iki 1,2 euro už valandą. Tuo metu žalioje zonoje vairuotojai mokėtų ne 0,3 euro, bet 0,6 euro už valandą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer