Vaizdas Trakų miesto centre šokiravo Gintarą: „Idiotų krašte randamės“

Vienoje pagrindinių Trakų gatvių suoliukus ant važiuojamosios kelio dalies užfiksavęs Gintaras – šokiruotas. Tuo metu savivaldybė tvirtina, kad pėsčiųjų saugumas yra užtikrinamas tinkamai.

Praėjusį mėnesį portalo tv3.lt skaitytojas Gintaras Jazukevičius savo socialiniuose tinkluose pasidalino vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota Karaimų gatvė Trakuose.

Gyventojai prieštaravo

Matyti, kad ant važiuojamosios gatvės dalies neseniai įrengtos poilsio erdvės – suoliukai su šiukšliadėžėmis. Toks Trakų rajono savivaldybės sprendimas vyrą šokiravo:  

Idiotų krašte randamės, tikrai. <…> Aš tokių dalykų gyvenime nesu matęs niekur, nu va, dabar jau viską pamačiau. <…> Visiškas cirkas, čia žaliasis kursas vadinasi, aš taip suprantu.“

Portalas tv3.lt susisiekė su savivaldybės administracija. Ši paaiškino, kad šiuo metu vykdomas Karaimų g. humanizavimas. Esą šio projekto tikslas – „atverti Trakų miesto centrinės dalies, sutampančios su Karaimų g., tautinį, istorinį ir kultūrinį paveldą Trakų miesto gyventojams ir svečiams, užtikrinant saugias ir patogias sąlygas pėstiesiems, dviratininkams, tuo pačiu „išlaisvinant“ miesto centrą nuo automobilių“.

Šis projektas gyventojams buvo pristatytas dar 2021 m. Tąkart diskusijoje su savivaldybe dalyvavę Karaimų g. gyventojai pasisakė prieš šį projektą, motyvuodami tuo, kad gatvės humanizavimas neigiamai paveiks gyventojų gyvenimo aplinką ir kokybę. Nepaisant to, savivaldybė pradėjo vykdyti projektą.

Savivaldybė problemos nemato

Savivaldybės administracijos atstovė Agata Beliak patikino, kad savivaldybė „atsižvelgė į gyventojų pastabas bei atsakė į pateiktas užklausas“.

Gatvės humanizavimo projektas dar nėra baigtas, todėl tuo pačiu keliu, ant kurio stovi suoliukai ir šiukšliadėžės, vyksta intensyvus automobilių eismas. Karaimų gatve važiuoti gali šioje gatvėje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys, nuosavybės, nuomos, patikėjimo ir panaudos teise nekilnojamąjį turtą valdantys asmenys, čia veikiančių įstaigų ir įmonių darbuotojai, transporto priemonės, kurių eismo neriboja kelio ženklas Nr. 303 „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“ bei vairuotojai su svečio leidimu.

Savivaldybės atstovė įsitikinusi, kad tokioje gatvėje pėsčiųjų saugumas yra užtikrinamas tinkamai. Ji taip pat pabrėžė, kad siekiant užtikrinti dar didesnį pėsčiųjų saugumą artimiausiu metu planuojama įrengti papildomas eismo organizavimo priemones, bus naudojama šiuolaikiška įvažiavimo reguliavimo sistema.

www.tv3.lt

Site Footer