Netikėtas sniegas nuklojo Škotiją: „Tai vasara, kuri nesiliauja stebinti“

Į Škotiją netikėtai sugrįžo žiemiški orai – kai kuriose Aukštutinių aukštumų vietovėse iškrito sniegas, o dėl gūsingo vėjo net teko apriboti greitį geležinkeliuose. Liepos 3 d. naktį temperatūrai nukritus iki beveik nulio, Glencoe viršūnę užklojo sniegas. Smarkios liūtys ir stiprus vėjas taip pat siaubė pakrantes ir kalvas, suteikdami vidurvasario orams žiemišką atspalvį, skelbia portalas „Daily Mail“.

Škotijos aplinkos apsaugos agentūra (SEPA) paskelbė keturis perspėjimus dėl potvynių šiaurėje ir šiaurės vakaruose, kur vietomis smarkus lietus gali greitai sukelti paviršinio vandens potvynius. Vairuotojai įspėti apie sudėtingas vairavimo sąlygas, taip pat gali sutrikti viešojo transporto darbas.

Pasirodė sniegas

Kelionės laikas Kyle ir Mallaig linijų ruožuose pailgėjo, nes ketvirtadienio naktį dėl prognozuoto didesnio nei 80,5 kilometrų per valandą vėjo buvo apribotas traukinių greitis.

Tikimasi, kad vasaros atoslūgis tęsis ir kitą savaitę, nes Škotija lieka šaltoje Atlanto vandenyno srovės pusėje.

Temperatūra sunkiai pakils aukščiau dešimties laipsnių, nes šaltesnis nei vidutiniškai birželis persikėlė į liepos mėnesį.

Glencoe kalnų kurortas, populiarus žiemos sporto centras, socialiniuose tinkluose paskelbė nuotraukas su komentaru: „Šviežias sniegas ant viršūnės šį rytą“.

Nusivylę škotai internete taip pat rašė komentarus, kuriuose išreiškė savo susierzinimą dėl neįprastai šalto ir drėgno oro.

Vienas iš jų rašė: „Tai vasara, kuri nesiliauja stebinti“.

Kai kurie pranešė, kad išsitraukė žieminius paltus arba įsijungė centrinį šildymą, o vienas poilsiautojas juokavo, kad jiems reikės „susikrauti termo drabužius“.

www.tv3.lt

Site Footer