Vasaros hitas – šaltibarščiai: kai kur ėmė stigti kefyro, pajūryje dėl jo teko ir pakovoti

Buvo druskos krizė, o dabar prekybos lentynose kaip mat dingsta kefyras. Žmonės iš parduotuvių lentynių graibstyte graibsto šaltibarščiams reikalingus ingredientus, o pajūryje per Jonines kefyro netgi pritrūko. Tautiečiai šaltibarščius gaminasi ne tik patys, bet ir negaili už juos suploti nuo 5 iki 8 eurų. Kai kurios pajūrio kavinės parduodamus šaltibarščius kasdien skaičiuoja dešimtimis litrų.

Traškus agurkėlis, burokėliai, svogūnų laiškai rožinėje kefyro jūroje su šviežiomis bulvytėmis keliauja ant stalo vienoje Palangos kavinių. Šaltibarščiai – mėgstamiausias pajūrio poilsiautojų patiekalas, tikras čempionas, pagal populiarumą lenkiantis net ir cepelinus.

Du iš trijų tų vadinamų staliukų užsisako šaltibarščius“, – sako „deCuba“ pamainos vadovas Ričardas Macionis.

Ir kasdien šaltibarščių šioje kavinėje suvalgo apie 50–60 litrų.

„Vos ne atskirą darbuotoją galima būtų statyti, kuris tik šaltibarščius darytų“, – kalba R. Macionis.

O lietuviai šaltibarščiams atsispirti tikrai negali:

„Ką padarytumėt dėl šaltibarščių porcijos? – Nupieščiau jūsų portretą. Gal šaržą. Gaiviausias šiuo metu valgis. Tikrai vat tokiu oru. Ir Palangoj.“

„Mėgstamas patiekalas. Labai. – Yra tekę susidurti kad pastarosiomis dienomis trūktų kefyro? – Agurkų tai taip.“

„Šaltibarščiai labai gerai. Mėgstam. Kaip tik dabar galvojam eisim kažkur šaltibarščius.“

„Šaltibarščiai užeina. Tik tuo ir naudojamės.“

„Dabar kaip čia atostogaujam į dieną po vieną indelį.“

„Prioritetas šaltibarščiai. Kiek suvalgot? – Po dvi lėkštutes. Visą katilą.“

O kad lietuviai tapo tikrais šaltibarščių fanais pastebi ir prekybininkai. Vienas prekybos tinklas per dvi Joninių dienas visoje Lietuvoje pardavė daugiau nei 80 tonų bulvių ir 100 tonų kefyro, o pajūryje dėl kefyro poilsiautojams teko ir pakovoti.

„Palangoje, Nidoje, Šventojoje tikrai kai kur ir pritrūkome kefyro. Nespėjome vežti pagal tai, koks buvo poreikis“, – teigia „Maxima LT“ atstovė Rima Aukštuolytė.

Prieš Jonines šaltibarščiams reikalingų ingredientų pardavimai pajūryje išaugo apie 50 procentų. Labiausiai žmonės pirko marinuotus burokėlius – jų pardavimai išaugo daugiau negu du kartus. Ir nors Joninės praėjo, kefyro lentynos kai kur vis dar apytuštės.

„Kefyras dar taip yra viena iš populiariausių prekių. Na, ir ką girdime iš parduotuvių, kad papildomos lentynos ir jos tuštėja labai greitai“, – kalba R. Aukštuolytė.

Kefyras išlieka šios savaitės top prekių kategorijoje ir kitame prekybos tinkle. Šią savaitę tiek kefyro, tiek rūgpienio pardavimai išaugo trečdaliu.

„Virtų burokėlių pardavimai augo apie 25 procentus ir akivaizdu, kad vis dėl to žmonės taupė laiką, deginosi prie ežerų, prie jūros ir nevirė jie tų burokėlių, nes paprastų burokėlių pardavimai, žalių neaugo iš viso“, – sako „Iki“ atstovė Vaida Budrienė.

Na, o be kefyro, burokėlių, agurkų ir bulvių, tautiečių vasaros perkamiausių prekių dešimtuke – ledai, vanduo, ledukai ir priemonės nuo uodų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer