Veterinarus šokiravo ant haskio mišrūno kaklo rasta įaugusi virvė: „Dar taip netekę matyt, iš tiesų“

Į gyvūnų globėjų rankas Kaune pateko haskio mišrūnas, kuriam aplink kaklą žiojėjo gili kraujuojanti žaizda. Paaiškėjo, kad nelaimėliui iki kaulo įaugusi virvė, kuri, spėjama, buvo uždėta dar visam mažam šuniukui.

Jis augo, o virvė įsirėžė į kūną. Deja, nubausti taip žiauriai pasielgusio šeimininko greičiausiai nepavyks, nes šuo neženklintas.

Vaizdas šokiravo net visko mačiusius veterinarus – jauno šuns kaklą apsivijo virvė. Ją teko šalinti, tad kaklą juosė gili kraujuojanti žaizda, sklido ir nemalonus kvapas, buvo matyti, kad žaizda pūliuoja.

„Šokiravo, nes ant kaklo buvo apsivijusi virvė, kuri jau buvo įaugusi“, – teigė veterinarijos specialistas Giedrius Survila.

Padarė didelės žalos

Kokias kančias iki tol patyrė šis jaunas 1–1,5 metų amžiaus, žydrų akių haskio mišrūnas, sunku ir apsakyti. Sukrėsti net visko matę specialistai, spėja, kiek nelaimėlis prisikamavo.

„Nuo mažens uždėtas tas šniūras ant kaklo, šuo augo, o kaklo kilpa nedidėjo tai tą žalą padarė didelę, aplink visą kaklą. Dar taip netekę matyt, iš tiesų“, – tikino kinologas Martynas Gustaitis.

Gali būti, kad kas nors bandė augintiniu taip žiauriai atsikratyti ir šuo nusitraukęs virvę pabėgo. Laimė, priklydo pas jautrų žmogų Druskininkų rajone – šis prisiviliojo, pamaitino, net pirmąją pagalbą suteikė ir kvietė tarnybas. Šunį paėmė „Nuaro“ darbuotojai, parsivežė į Kauną.

„Žmogus, kuris priglaudė, kuris padėjo mums, nupurškė šuns kaklą specialiu antibiotiku, tai padėjo žaizdai nepūliuoti toliau“, – paaiškino M. Gustaitis.

Veterinarijos specialistai įsitikinę, jog, jei šuniui nebūtų suteikta pagalba, po dienos ar kitos jo gyvenimas galėjo baigtis tragiškai.

„Galėjo ir neišgyventi, jei būtų infekcija išplitusi į visą kūną. Nes ir oras nedėkingas, karščiai, tai kelių dienų galėjo būti dramatiška pabaiga“, – dėstė G. Survila.

„Labai karšta ir žaizdų gijimas yra labai prastas, daug musių, parazitų, infekcijų šaltinių, bakterijų. Tai – sunkesnis gijimas negu vėsiu laikotarpiu“, – pridėjo „Nuaras“ direktorė Jurgita Gustaitienė.

Perspėja apie pavojus

Tuo pačiu specialistai primena, kad šie karščiai ir sveikiems augintiniams gali būti pražūtingi, tad ragina jų net ir valandai nepalikti uždarytų automobiliuose ant saulės, pasirūpinti, kad jie turėtų pavėsį ir šviežio vandens.

„Ne tik šis atvejis yra baisus, bet ir kiti, kai gyvūnai neturi vandens, kai turi tik būdą ir šešėlį tik būdoje, ten įlindęs šuo lekuoja, kaip orkaitė tampa“, – pasakojo J. Gustaitienė.

Veterinarai, stebėdami, kad kasdien jų globojamas mišrūnas vis gyvesnis, viliasi, kad jis pasveiks. Tačiau jauno keturkojo laukia ilgas gydymas ir kasdienės procedūros.

„Išvalyti žaizdą, nuskausminti, taikyti antibiotinį gydymą, greičiausiai prireiks ir chirurginės intervencijos“, – vardijo G. Survila.

Nors žiauraus elgesio atvejų su gyvūnais mažėja, deja, tokios istorijos pribloškia. Deja, šio šuns šeimininkas, greičiausiai, liks nenubaustas.

„Nedovanokite neženklintų augintinių, mes dabar net negalime nustatyti, kas yra jo savininkas, mes negalėsime pasiekti atsakomybės šitam žmogui, kuris taip luošino tą augintinį“, – apgailestavo J. Gustaitienė.

Už žiaurų elgesį su gyvūnais gresia ne tik tūkstantinė bauda, bet ir kalėjimas iki vienerių metų.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

www.tv3.lt

Site Footer