„Vienintelis būdas sustabdyti Putiną – suspardyti taip, kad nebeatsikeltų“ – Arestovyčius

Ukrainos prezidentūros kanceliarijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovyčius sako, kad Vakarai neįsisąmonina, jog Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas supranta tik jėgos kalbą, todėl karo atveju su juo reikia kalbėtis agresyviai.

Jis įsitikinęs, kad invaziją į Ukrainą pradėjusį V. Putiną sustabdyti gali tik griežtas atkirtis mūšio lauke, skelbia UNIAN.

„Vienintelis būdas sustabdyti Putiną – mūšio lauke smogti jam į snukį. Suspardyti jį taip, kad jis nebegalėtų atsikelti. Vakarai to nesupranta. Būtent tai nurodė Elizabeth Truss. Ji pasakė: „Mes padarėme klaidą manydami, kad geoekonomika pakeis geopolitiką“. Bet jie ir toliau daro šią klaidą“, – Rusijos žmogaus teisių aktyvistui Markui Feiginui sakė O. Arestovyčius.

Kiek anksčiau O. Arestovyčius akcentavo, kad V. Putiną sustabdys tik „paprastos ir tiesioginės muštynės“ mūšio lauke – iki visiško sugebėjimo pulti praradimo.

Kad tai pavyktų daryti, Ukrainai reikia „ginklų ir dar kartą ginklų“, sakė jis.

„Bučos tragedija [Vakarų] ne itin sujaudino, mūsų logika ir skaičiavimai tikrai nepakito, žymiai labiau stiprėja aiškūs grasinimui, kad, jei Ukrainos teritorija bus užimta, Ukraina nustos egzistuoti <...>, iškils grėsmė Europai. [Vakarų] tai irgi neveikia, jie taip negalvoja“, – Rusijos žmogaus teisių aktyvisto Marko Feigino laidoje sakė O. Arestovyčius.

Jo nuomone, Europa įsitikinusi, kad Europos integracijos spartėjimas, sankcijų Rusijos Federacijai įvedimas ir taikos sudarymas gali suvaržyti agresyvią V. Putino politiką.

Kiek anksčiau buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslovas Sikorskis sakė, kad Vakarai turi teisę dovanoti Ukrainai branduolines galvutes. Savo ruožtu Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija apkaltino Lenkijos politiką ekstremizmu ir konfliktų kurstymu.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer