NATO rengia planą Ukrainai: kariuomenės ginkluotę iš sovietinės pakeistų į modernią

NATO rengia planą dėl visiško Ukrainos kariuomenės perkėlimo iš posovietinės ginkluotės į Aljanso ginkluotę, patvirtino NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

14:14 | Arestovyčius apkaltino Scholzą dėl ukrainiečių mirčių

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas yra tiesiogiai atsakingas už ukrainiečių žūtis, nes nesuteikia Ukrainai sunkiosios ginkluotės, nors yra pažadėjęs tai padaryti, įsitikinęs Ukrainos politikas.

Ukrainos prezidentūros administracijos patarėjas Oleksijus Arestovyčius, kalbėdamas vokiečių „Bild“, pareiškė, kad Ukrainai reikia tolimojo nuotolio artilerijos pabūklų, reaktyvinių raketų paleidimo sistemų, tankų, šarvuočių ir bepiločių. 

„Jeigu mes jų turėsime pakankamą kiekį, mes laimėsime karą. Kuomet Vakarai suteikė mums 120 vienetų tolimojo nuotolio artilerijos pabūklų, situacija fronte iškart pasikeitė. Per tris dienas rusai prarado puolimo spartą“, – pareiškė jis.

O. Arestovyčius priminė, kad Vokietija žadėjo Ukrainai perduoti 88 tankus „Leopard“, 50 savaeigių oro gynybos sistemų „Gepard“. 

„To būtų užtekę dviem Ukrainos kariuomenės brigadoms. Dabar, turėtume mes dvi brigadas kur nors priešakinėse linijose, galėtume atkovoti Chersoną ar atstumti juos nuo Popasnos ir Sjeverodonecko. Šiandien dvi brigados – milžiniška jėga“, – paaiškino Ukrainos prezidentūros patarėjas. 

13:51 | NATO planas Ukrainai

Pasak UNIAN korespondento, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas spaudos konferencijoje Briuselyje paskelbė, kad NATO ruošia planą dėl visiško Ukrainos kariuomenės perkėlimo iš posovietinės ginkluotės į Aljanso ginkluotę.

Anot NATO vadovo, Aljanso viršūnių susitikime greičiausiai bus susitarta dėl naujo visapusiško paramos Ukrainai paketo.

„Sąjungininkai ir partneriai jau suteikė Ukrainai milijardų dolerių vertės karinės technikos, taip pat ekonominę ir humanitarinę pagalbą. Tikiuosi, kad NATO sąjungininkai viršūnių susitikime susitars dėl visapusiško pagalbos paketo Ukrainai, kad padėtų Ukrainai ilgalaikėje perspektyvoje, turint tikslą šalyje pereiti nuo sovietmečio ginklų prie modernių NATO ginklų, taip pat pagerinti suderinamumą su NATO“, – pabrėžė J. Stoltenbergas.

Jis pažymėjo, kad sąjungininkai nedvejodami remia artimų partnerių Europoje suverenitetą ir teritorinį vientisumą, taip pat kiekvienos šalies teisę laisvai pasirinkti savo kelią be išorinio įsikišimo.

Kaip anksčiau pranešė UNIAN, birželio 29–30 dienomis Ispanijoje vyks 30 NATO valstybių narių valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimas. Trečiadienį J. Stoltenbergas patvirtino, kad Aljansas tikisi Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio dalyvavimo viršūnių susitikime Madride.

13:22 | Nuo Rusijos invazijos pradžios Ukrainoje žuvo mažiausiai 313 vaikų

Kaip skelbia Ukrainos Generalinė prokuratūra, birželio 15 d. duomenimis, Ukrainoje nuo Rusijos invazijos pradžios žuvo 313 vaikų, dar 579 buvo sužeisti.

Akcentuojama, kad šie skaičiai nėra galutiniai, į juos neįtraukti skaičiai iš vietų, kur vyksta aktyvūs karo veiksmai, iš okupuotų ar išlaisvintų teritorijų.

Daugiausia aukų tarp vaikų šiose srityse: Donecko – 291, Charkivo – 169, Kyjivo – 116, Černihivo – 68, Luhansko – 54, Chersono – 52, Mykolajivo – 48, Zaporižios – 30, Sumų – 17.

12:46 | JT įspėja dėl ukrainiečių vaikų įvaikinimo Rusijoje

Ukrainiečių vaikai neturėtų būti įvaikinami Rusijoje, į kurią nuo Maskvos invazijos vasario 24-ąją, kaip manoma, išvežta keli tūkstančiai nepilnamečių, antradienį sakė Jungtinių Tautų pareigūnė.

„Mes kartojame, taip pat ir Rusijos Federacijai, kad niekada neturėtų būti įvaikinama ekstremalių situacijų metu ir iškart po jų“, – reporteriams sakė Jungtinių Tautų vaikų agentūros UNICEF direktorė Europai ir Centrinei Azijai Afshan Khan.

Tokių vaikų negalima laikyti našlaičiais ir visi „sprendimai perkelti kokius nors vaikus privalo būti grindžiami geriausiais jų interesais, bet koks judėjimas turi būti savanoriškas“, sakė pareigūnė, sugrįžusi po apsilankymo Ukrainoje.

„Tėvams reikia pateikti informuotą sutikimą“, – sakė ji.

„Dėl vaikų, nusiųstų į Rusiją, glaudžiai bendradarbiaujame, kad su ombudsmenais ir tinklais išsiaiškintume, kaip galime geriausiai dokumentuoti šiuos atvejus“, – sakė A. Khan ir nurodė, kad kol kas su šiais vaikais negalima susisiekti.

12:31 | Prancūzijos prezidentas ragina surengti „naujas diskusijas“ su Ukraina

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį paragino surengti „naujas išsamias diskusijas“ su Ukraina, tačiau nepatvirtino, ar vyks į Kyjivą, kaip pranešė kelios žiniasklaidos priemonės.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer