Vilnietis užfiksavo įspūdingą kadrą šalia Gedimino bokšto: atėmė žadą tūkstančiams

Vilniečio užfiksuota akimirka atėmė žadą tūkstančiams. Gamtos šėlsmui šią savaitę nepaliaujant stebinti gyventojų, jis įamžino šalia Gedimino bokšto sutviskusius žaibo blyksnius violetiniame dangaus fone.

Kadru, kurį pavyko „pagauti“ vėlyvą trečiadienio ,„Ri Fotografija“ pasidalino „Orų entuziastų“ grupėje.

Panevėžyje – ledukų lietus

Visą savaitę kartu su karščiu audra siaubė miestus ir miestelius. Prognozuojama, kad tokie orai tęsis ir likusią savaitę.

Ketvirtadienį Panevėžio centre iš dangaus pradėjo kristi beveik centimetro dydžio ledukai, „paruošti kokteiliams“. Taip juos praminė gyventojai. 

„Orų entuziastų“ feisbuko grupėje panevėžiečiai dalinasi užfiksuotais vaizdais, kaip stichijos šėlsmas praūžė miesto centre.

Praūžė audra

Žmonės komentuoja, kad į Lietuvą sugrįžo žiema ir vadina siaubu, negali patikėti. Sinoptikai perspėja, kad ateinančiomis dienomis orai bus panašūs ir juokauja, jei dar savo porcijos nesulaukėte galbūt ateinančiomis dienomis „pasiseks“.

„Orai ir klimatas Lietuvoje“ grupėje gyventojai iš skirtingų Lietuvos kampelių dalijasi filmuotais vaizdais ir nuotraukomis, kaip audra, liūtys ir kruša siaubia jų augalus ir turtą. Žmonės praneša, kad stipriai audra nušniokštė Tauragės, Biržų, Ukmergės ir kituose apylinkėse.

Pirmadienį vakarinėje Lenkijoje po didžiulės krušos gatvės virto šerbeto upėmis. Klimatologas paaiškino, kaip tai nutiko ir ko galime tikėtis Lietuvoje.

Pirmadienį vakarinėje Lenkijos dalyje, Gniezno mieste (netoli Poznanės), fiksuota gausi kruša. Žemė pasidengė itin storu ledėkų ir lietaus vandens sluoksniu, todėl gatvės skambiai pavadintos šerbeto upėmis.

 

Kaip praneša Lenkijos kanalas „TVP World“, vietos ugniagesiai gelbėtojai reagavo į šimtus iškvietimų. Dėl audros kai kur įgriuvo stogai, užtvindyta dalis pastatų.

Pasak Lenkijos žiniasklaidos, perspėjimai dėl sunkių oro sąlygų taip pat galiojo Mažojoje Lenkijoje ir Palenkės regione.

Orų prognozė

Penktadienio naktį kai kur, daugiausia vakariniuose rajonuose, trumpai palis, galima perkūnija. Vėjas pietryčių, 6–11 m/s. Temperatūra 13–18 laipsnių šilumos. Dieną Vakarų Lietuvoje daug kur trumpi lietūs, vietomis smarkūs. Kai kur perkūnija, galima kruša. Vėjas pietinių krypčių, 7–12 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra 24–29  laipsniai šilumos.

Šeštadienio naktį vietomis, dieną daug kur trumpos liūtys, perkūnija. Vėjas pietryčių, rytų, naktį 5–10 m/s, dieną 7–12 m/s, per perkūniją kai kur gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra naktį 13–18, dieną 23–28 laipsniai šilumos.  

Sekmadienio naktį vietomis, dieną daug kur Vakarų Lietuvoje trumpas lietus, perkūnija. Vėjas pietryčių, rytų, naktį 4–9 m/s, dieną 6–11 m/s. Temperatūra naktį 11–16, dieną 23–28 laipsniai šilumos.  

www.tv3.lt

Site Footer