Vilniuje atidarytas Ukrainos kultūros centras: į lietuvius kreipėsi ir Olena Zelenska

Vilniuje duris atvėrė ukrainiečių bendruomenei skirtas centras. Tai pirmasis toks ir analogų neturintis centras visoje Europoje. Čia ukrainiečių bendruomenė organizuos įvairias kultūrines veiklas, sulauks ir psichologinės pagalbos. Šventiniame renginyje į susirinkusius kreipėsi ir Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska – ji dėkojo už tai, kad ukrainiečiai Lietuvoje gali jaustis saugiai – turi bendruomenės namus.

Simboliškai Vilniuje, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje, duris atveria ukrainiečių bendruomenei skirtas centras. INTERIS: labai brangi juostelė, nors ir trumpa

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė pasakoja, kad centro idėja užgimė pačią pirmąją karo dieną. Ir toks centras yra išskirtinis visoje Europoje.

„Tai buvo labai svarbus sprendimas. Iš tikrųjų šiandien mes esame istorinio įvykio akivaizdoje. Nes kuriame analogų pasaulyje neturintį integracinį centrą. Šiandien ypatinga diena, kai dvi šalys bendradarbiauja ir kuria humanitarinės pagalbos centrą“, – kalbėjo pirmoji ponia.

Tokio centro steigimą inicijavo Lietuvos ir Ukrainos pirmosios ponios. Į renginio dalyvius kreipėsi ir Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska. Ji pasidžiaugė, kad toks pirmasis Europoje Ukrainos centras taps saugiu prieglobsčiu ukrainiečiams.

„Man norėtųsi, kad šiose sienose ukrainiečiai jaustųsi apsaugoti, taip pat ir psichologiškai. Taip, kaip jie jaučiasi Lietuvoje. Už tai dėkinga prezidentui ir pirmajai šalies poniai. Jūs grąžinote namų jausmą, o tai labai svarbu ukrainiečiams“, – sakė O. Zelenska.

Ukrainos centrui Vilniuje vadovaus Nepriklausomybės Akto signataras buvęs Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Algirdas Kumža. Pasak jo, šiame centre svarbu suburti ukrainiečių bendruomenę, kad jie galėtų rasti emocinę ir psichologinę pagalbą.

„Daug kas išbėgo tiesiog su kuprinyte, su šlepetėmis, reikalinga informacija, kaip gyventi šioje šalyje, kaip jam pačiam gyventi su savo psichologine būsena“, – kalbėjo jis.

Apie būtiną psichologinę pagalbą prabyla ir Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta.

„Tai bus ir laisvalaikio programa skirta vaikams, bet lygiai taip pat ir rimtesnė pagalba. Psichologinė pagalba ir ne vien tiktai vaikams, bet ir jų tėvams, kurie jos tikrai reikalauja“, – sakė Ukrainos ambasadorius Lietuvoje.

Jau ir dabar centre apstu veiklų, kurios padeda pabėgti nuo slogių minčių. Čia mamos su vaikais ne tik piešia, lipdo, bet ir kuria gyvenimus iš naujo. Štai iš Ukrainos Čerkasų miesto nuo karo į Lietuvą su dviem vaikais pabėgusi ukrainietė pasakoja, kad ieško bet kokios užuovėjos, kuri leistų pasijausti kaip namuose.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer