Kinija: Krizė Ukrainoje nulėmė dar didesnį chaosą – pasaulio negalima vadinti taikiu

Kinija niekada neteikė jokios materialinės pagalbos Rusijai, pareiškė šalies gynybos ministras Wei Fenghe. Jis taip pat pažymėjo, kad „Kinija nėra suinteresuota konfliktu Ukrainoje“ tačiau nemano, kad sankcijos padės jį sureguliuoti.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

09:09 | Okupuotame Berdianske – sprogimai, dalyje miesto dingo elektra

Rusijos okupuotame pajūrio mieste Berdianske rytą nugriaudėjo trys sprogimai, skelbiama „RIA Melitopol“. Pusė miesto liko be elektros tiekimo, rašoma UNIAN.

Kol kas nėra žinoma, kokie objektai ar kiek žmonių nukentėjo ir kokia buvo to priežastis.

07:20 | Kinija: pagalbos Maskvai neteikiame, krizė Ukrainoje nulėmė dar didesnį chaosą – pasaulio negalima vadinti taikiu

Viršūnių susitikimo saugumo klausimais „Šangri La dialogas“ metu Kinijos gynybos ministras Wei Fenghe žurnalistams tvirtino, kad Pekinas nesuteikia materialinės pagalbos Maskvai šiai kariaujant su Ukraina.

Jis taip pat pažymėjo, kad Kinija palaiko dialogą tarp Rusijos ir Ukrainos, bei tikisi, kad JAV su NATO tęs derybas su Rusija dėl greito ugnies nutraukimo.

Kinijos atstovas taip pat paragino JAV nutraukti „Kinijos juodinimą“.

„Atkakliai vykdoma politika, kurioje Kinija vertinama kaip grėsmė, priešininkė ar net priešė, gali būti istorine ir strategine klaida. Reikalaujame, kad JAV nustotų šmeižti Kiniją ir nustotų bandžiusi ją sukontroliuoti“, – pareiškė jis Singapūre vykusios konferencijos metu.

Aukštas pareigas užimantis Kinijos pareigūnas pažymėjo, kad dabartinė krizė Ukrainoje nulėmė „didelį geopolitinio landšafto pokytį pasaulyje“.

„Kartu su geopolitiniu pokyčiu ir šimtmečius neregėta pandemija ukrainietiška krizė dar stipriau pakeitė tarptautinį geopolitinį landšaftą. Dabar dar daugiau krizių ir chaoso, ir mūsų pasaulio negalime vadinti nei taikiu, nei ramiu“, – pareiškė jis.

06:36 | ISW: Rusija tęsia puolimą Slovjansko ir Sjevjerodonecko kryptimis

Analitikai pažymi, kad Rusijos pajėgos tęsia antžeminį puolimą Sjevjerodonecko rajone, tačiau Ukrainos kariuomenė sėkmingai išlaiko pramoninio rajono kontrolę.

Tęsiasi Gorno-Lysyčansko greitkelio T1303 atkirtimo bandymai, taip pat šeštadienį buvo pradėtas nesėkmingas gyvenviečių netoli greitkelio T1302 Bachmutas-Lysyčanskas puolimas.

Puolamos ir gyvenvietės į pietvakarius ir pietryčius nuo Iziumo, taip bandant atnaujinti Slovjansko puolimą.

Instituto ekspertų teigimu, Ukrainai būtina sulaukti Vakarų ginkluotės pagalbos, ypač – artilerijos sistemų, – nes rusų skaitlingumas ir turimi resursai stiprina savo spaudimą Ukrainos pajėgoms.

06:16 | Zelenskis: Rusija siekia sunaikinti kiekvieną Donbaso miestą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo kasdienės ataskaitos metu pažymėjo, kad laiko Rusijos 107 dienų karą prieš Ukrainą visiškos valstybės degradacijos pavyzdžiu. Savo jis kalboje pažymėjo, kad Rusijos siekis yra naikinti užgrobtas teritorijas.

„Rusija siekia sunaikinti kiekvieną Donbaso miestą. Kiekvieną. Ir tai nėra vaizdingas posakis. Kaip Volnovachą, Mariupolį. Visi tie griuvėsiai kadaise laiminguose miestuose, juodos žymės nuo gaisrų, duobės nuo sprogimų – tai ir yra viskas, ką Rusija gali duoti Europai, pasauliui“, – pažymėjo jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer