Žuvo 3 rusų okupantai: su ministerijos automobiliu užvažiavo ant minos

Mariupolio mero padėjėjas Petro Andriuščenka teigė, kad Ukrainoje žuvo 3 rusų okupantai, kai šie, važiuodami su nepaprastųjų situacijų ministerijos automobiliu, užvažiavo ant minos.

Teigama, kad sprogimo metu žuvo du ministerijos darbuotojai ir vienas rusų karys.

Rusija pradėjo dalyti pasus okupuotos Ukrainos pietinės srities gyventojams

Rusijos pajėgų okupuoto Ukrainos pietinio Chersono miesto valdžia šeštadienį išdavė vietos gyventojams pirmuosius  rusiškus pasus, pranešė naujienų agentūros.

Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS nurodė, kad per iškilmingą ceremoniją 23 Chersono gyventojams buvo įteikti Rusijos pasai, išduoti pagal „supaprastintą procedūrą“, kurią savo įsaku gegužę patvirtino Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Visi mūsų Chersono gyventojai nori kuo greičiau gauti pasą ir (Rusijos) pilietybę“, – TASS citavo prokremliškos srities administracijos vadovą Vladimirą Saldo.

„Prasideda nauja mūsų era… Tai svarbiausias dokumentas, kurį žmogus gali turėti savo gyvenime“, – agentūrai „RIA Novosti“ sakė jis.

Chersono valdžios institucijos teigė, kad pasus nuspręsta įteikti artėjančios Rusijos dienos proga.

Ši šventė, skirta paminėti Rusijos nepriklausomybės nuo buvusios Sovietų Sąjungos paskelbimą, bus minima sekmadienį ir yra valstybinė šventė. Daugeliui rusų tai proga parodyti nacionalinį pasididžiavimą.

Vasario 24 dieną Rusijai įsiveržus į Ukrainą, šios šalies kariuomenė užėmė didžiąją dalį Chersono srities.

Kremliaus įsakas, leidžiantis vietos valdžios institucijoms išduoti rusiškus pasus vietos gyventojams, taip pat taikomas kaimyninei Zaporižios sričiai, ir gi iš dalies kontroliuojamai Maskvos pajėgų.

Ukraina pasmerkė šį žingsnį kaip „šiurkštų jos teritorinio vientisumo pažeidimą“ ir pareiškė, kad V. Putino dekretas yra „teisiškai niekinis“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer