Ukrainiečių pabėgėliams Vokietijoje turėtų būti panaikintos socialinės išmokos, o jų prašymai turėtų būti nagrinėjami per prieglobsčio sistemą, tvirtina keli vadovaujantys šalies politikai, argumentuodami, kad dabartinė padėtis tampa „sunkiai suprantama“ rinkėjams.
Anot jų, Vokietija yra pernelyg patraukli Ukrainos piliečiams, nes moka jiems daugiau nei kaimyninės šalys, praneša „The Guardian“.
Išmoka siekia 563 eurus
Nuo 2022 m. vasario mėnesio Vokietijoje prieglobstį rado apie 1,1 mln. ukrainiečių. Šiuo metu jie turi teisę gauti 563 eurų per mėnesį socialinę išmoką.
Vokietijos valstybė taip pat padengia tokias išlaidas kaip nuoma, šildymas ir sveikatos priežiūra.
Finansų ministerijos duomenimis, per šiuos metus Vokietijos valstybė ukrainiečiams finansuoti sumokės nuo 5,5 mlrd. iki 6 mlrd. eurų.
„Visai įmanoma, kad Vokietijoje, priešingai nei kitose kaimyninėse šalyse, pavyzdžiui, Prancūzijoje, ypač daug ukrainiečių gyvena dėl to, kad mes turime tokias dideles socialines išmokas, kurių niekas kitas Europoje neturi“, – kalbėjo Vokietijos Badeno-Viurtembergo žemės vidaus reikalų ministras Thomas Stroblas.
Kritikai kaltina konservatyviųjų krikščionių demokratų partijos narį T. Stroblą ir kitus šios idėjos šalininkus populizmu prieš svarbius rinkimus trijose rytinėse Vokietijos žemėse, kur kraštutinių dešiniųjų populistinė „Alternatyva Vokietijai“, kaip tikimasi, pasieks didelių laimėjimų.
Vokietijoje – per 520 tūkst. darbingų ukrainiečių
Nacionalinės įdarbinimo agentūros duomenimis, šių metų sausio mėn. duomenimis, buvo užregistruota mažiau nei 520 tūkst. įdarbinamų ukrainiečių, iš kurių maždaug pusei buvo rastas darbas visą darbo dieną.
Ukrainiečiai nurodo, kad Vokietijoje susiduria su sunkumais, pavyzdžiui, kalbos ir vaikų priežiūros klausimais. Apie 65 proc. iš jų yra vieniši tėvai, be to, daugelis rūpinasi vyresnio amžiaus išlaikytiniais.