Vyriausybė dega žalią šviesą – už triukšmavimą baudos didės kelis kartus

Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė Seimo narių iniciatyvai didinti baudas už triukšmą viešose erdvėse, pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM). Dabar dar laukia balsavimai Seime, kad įstatymas būtų palaimintas.

„Vyriausybė iš esmės pritarė Seimo narių registruoto Administracinių nusižengimų kodekso 488 straipsnio pakeitimo projekto siūlymams, tačiau atkreipė dėmesį, kad baudų dydžiai už triukšmą viešose erdvėse turi būti proporcingi“, – nurodoma ministerijos pranešime.

Seime registruotu kodekso projektu siekiama didinti baudas už triukšmą viešose vietose, o vakaro ir nakties metu ir gyvenamosiose vietose, įmonėse, įstaigose ir organizacijose, siekiama išskirti bei nustatyti griežtesnes baudas įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovams, kai viešosios rimties trikdymas vyksta jų valdomose patalpose.

Reaguodama į Vyriausybės sprendimą Naktinės ekonomikos asociacija NaktA kultūros, pramogos ir maitinimo įstaigų atstovams pasiūlė pasirašyti peticiją prieš tokį reguliavimą.

Asociacijos pranešime teigiama, kad Seime priėmus tokius pakeitimus bus lengviau bausti barus, restoranus, koncertų sales ir naktinius klubus „pagal pareigūnų subjektyvią nuomonę, o ne aiškius kriterijus, net neatsižvelgiant į vykdomos veiklos naudą visuomenei“.

„Nėra nei vieno miesto pasaulyje, kuriame didesnės baudos išsprendė problemą. Taip pat reikia nepamiršti, kad į kultūrinę veiklą naktimis reikia žiūrėti ne kaip į problemą, o į modernaus miesto privalumą, kuris prideda socialinės ir ekonominės vertės“, – sakoma pranešime.

Vyriausybė siūlo, jog šauksmai, švilpimas ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse bei kitose viešosiose vietose, vakaro (nuo 19 iki 22 valandos) ir nakties (nuo 22 iki 7 valandos) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai yra trikdoma ramybė, poilsis ar darbas, užtrauktų baudą nuo 80 iki 200 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar atsakingiems asmenims – nuo 200 iki 300 eurų. Pakartotinių nusižengimų baudos siektų iki 400 eurų.

Šiuo metu galiojančia tvarka pirmą kartą už viešosios erdvės trikdymą asmenims numatoma bauda – nuo 20 iki 80 eurų, o pakartotinai – nuo 80 iki 300 eurų.

Vyriausybės išvadoje siūlomi mažesni nei Seimo narių pateikto projekto nustatyti baudų dydžiai, taip pat papildomai išskiriami kiti atsakingi asmenys.

Pasak ministerijos, policijos vertinimu, šiuo metu galiojančios baudos už viešosios tvarkos pažeidimus nepakankamai drausmina triukšmadarius. Teigiama, jog triukšmo problema ypač aktuali kurortinėms savivaldybėms vasaros sezono metu, taip pat ir kitų didžiųjų miestų centruose bei gyvenamuosiuose rajonuose.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer