Zacharova Baltijos šalims pagrasino Ukrainos istorijos pakartojimu

Rusijos užsienio reikalų ministerija „neofašistais“ tris Baltijos valstybių gyventojus pavadino dėl „neapykantos viskam rusiškam kultivavimo“. Ukrainą užpuolusios ir civilius žudančios valstybės atstovė Marija Zacharova piktinosi kaimyninių valstybių požiūriu į Rusiją ir „priminė“ Ukrainos pavyzdį.

Jis pažymėjo, kad Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje „ir toliau vystosi neonacistinė bakchanalija“. „Faktas yra tai, kad Rusijos artimuosiuose pasieniuose formuojasi iš esmės neofašistinės valstybės, kultivuojančios ksenofobijos ir neapykantos viskas rusiškam ideologiją“, – aiškino ji. Vakarų šalyse vyksta aktyvi kova su putinizmo ideologija, o palaikantys rusus atstovaujančią valdžią asmenys yra smerkiami. Kremliui tai akivaizdžiai nepatinka, todėl oponentai yra kaltinami siekiu engti rusus.

M. Zacharova taip pat neakivaizdžiai pagrasino kaimyninėms šalims, „priminusi“, kad įvykiai Ukrainoje aiškiai demonstruoja, kokias pasekmes sukelia toks valstybių elgesys.

Baltijos šalys pastaruoju metu aktyviai siūlo įvesti draudimą rusams naudotis Šengeno erdve, įskaitant ir turistines vizas. Ši idėja kelia milžinišką nepasitenkinimą pačioje Rusijoje, nes tokiu atveju šalies gyventojai neteks galimybės mėgautis prabangiu gyvenimu, kol daugelio jų palaikoma valdžia vysto kruviną karą Ukrainoje.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“. Oficialiai Kremlius reikalauja Ukrainos atsisakyti savo rytinių teritorijų ir jau anksčiau okupuoto Krymo bei reikalauja neutralaus karinio statuso. Faktiškai reikalaujama Ukrainos kapituliacijos ir perėjimo į Rusijos įtaką.

Rusija jau penkis mėnesius bombarduoja Ukrainos teritoriją. Žuvo dešimtys tūkstančių ukrainiečių karių ir civilių. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, o didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer