Žaibiškai plinta paskutinė Donato Čižausko daina: žodžiai veria širdį

Žinia apie atlikėjo Donato Čižausko mirtį Lietuvą apskriejo sausio 2-ąją. Netrukus po žinios talento gerbėjai ėmė viešai rašyti, kad paskutinė jo sukurta daina, išleista lapkritį, stipriai atspindi ne tik paties atlikėjo, bet ir daugelio gerbėjų vidinę būseną ir nemažai pasako apie atlikėjo ausmus.

Gerbėjai rašo, kad Donato kūryba daugelį palietė itin jautriai, o kai kurie dainų žodžiai veikė lyg terapija, padedanti atsigauti net sunkių išbandymų, ligų metu.

D.Čižausko dainoje „Esu žmogus“ skamba tokie žodžiai:

„Ir aš esu žmogus

Ir aš darau klaidas

Dainuoju aš dainas,

Nes aš esu žmogus.

 

Prašau neteisk manęs

Nejau neklydai tu

Darau iš aš klaidas

Ir mokausi iš jų.

 

Ar akys atlaikys

Ir kiek joms liks matyt

Ar ausys atlaikys

Balsus, kurie mokins.

 

Ar atlaikysiu aš

Ir kaip man nepalūžt

Iš kur atrast jėgų

Išlikt žmogum.“

Norėjo lyriškos dainos

D.Čižauskas sakė norįs, kad naujausia daina skambėtų lyriškai ir rimtai.

 

„Noriu, kad mūsų koncertuose žmonės suklustų ir įsiklausytų į žodžius. Daug kas galvoja, kad dainuojame tik linksmas dainas ir esame plevėsos „balių muzikantai“. Bet mes taip pat galime būti rimti, o ypač savo asmeniniuose gyvenimuose“, – pripažino D.Čižauskas.

Būtent apie tai muzikantai kalba ir naujoje dainoje. Pasak grupės narių, jokia paslaptis, kad dažnai gerbėjai iš savo mėgstamų atlikėjų tikisi per daug, nors jie, kaip sako Donatas, yra visiškai tokie pat žmonės.

Klipą filmavo Plungėje

„Aš esu paprastas žmogus. Niekada nenoriu, kad kiti mane įsivaizduotų kitokį, nei esu, niekada nebandau savęs pateikti kitaip, nei yra realiame gyvenime.

Visi esame vienodi – visi turime silpnybių, visiems pasitaiko nesėkmių, visi taip pat vaikštome ant šios žemės, – šypsojosi jis. – Tačiau vis tiek kartais galima pajusti spaudimą iš aplinkos, kad jei esi „žvaigždė“, turi elgtis kitaip.“

D.Čižauskas tikino, kad toks spaudimas kartais slegia pečius.

Todėl kūrinyje ir skamba žodžiai: ir aš esu žmogus, neteisk manęs, negi neklydai tu? „Kai iš tavęs nuolat tikimasi, kad visose situacijose ir gyvenimo atvejuose būsi idealus, pasidaro sunku.

Juk mes nė vienas nesame idealus. Dažnai skubame vienas kitam aiškinti, kaip kas turėtų elgtis, tačiau tuomet norisi paklausti: ar to tikiesi tik iš kitų, ar ir pats visada teisingai elgiesi? Bet juk dažniausiai tik kitiems keliame aukštus reikalavimus…“ – kalbėjo Donatas.

Šiam kūriniui Karolis Akulavičius ir Donatas Čižauskas nufilmavo ir klipą.

Tam pasirinko Donatui ypatingą vietą – jo gimtąją Plungę, kurioje dainininkas su šeima gyvena iki šiol. „Labai norėjau nufilmuoti klipą savo gimtajame krašte, kad visi pamatytų, kur gyvenu, ką darau, kad esu paprastas žmogus.

Man nereikia didmiesčių, aš galiu gyventi, kurti, dalintis savo darbais ir būdamas čia, savo mieste“, – šypsojosi jis. O štai pasirodo, kad Karolis savo gyvenimą kuria Akmenėje, kurią nuo Plungės skiria vos 100 kilometrų. 

Žiniasklaidoje keliama versija, jog garsus atlikėjas nusižudė, tačiau tv3.lt kol kas ši informacija nėra patvirtinta. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer