Zelenkis prašo priešraketinės ginkluotės, jos reikia skubiai

Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad Ukrainai skubiai reikia modernių priešraketinės gynybos sistemų. Tai šalies vadovas pasakė vakariniame kreipimesi į ukrainiečius.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

23:38| Rusijos pajėgos atakavo Vuhledaro šiluminę elektrinę

Rusijos pajėgos atakavo Ukrainos Vuhledaro šiluminę elektrinę Donecke, pranešė portalas „Novosti Donbassa“. Internete paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti juodų dūmų stulpai, kylantys iš elektrinės, tai vienas aukščiausių Ukrainos statinių.

Gamyklą kontroliuoja Ukrainos ginkluotosios pajėgos. Rusijos pajėgos užima Svitlodarsko miestą, esantį maždaug už penkių kilometrų nuo gamyklos. Įnirtingos kovos dėl gamyklos tebevyksta.

23:15| Zelenkis prašo priešraketinės ginkluotės, reikia skubiai

Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad Ukrainai skubiai reikia modernių priešraketinės gynybos sistemų. Tai šalies vadovas pasakė vakariniame kreipimesi į ukrainiečius.

„Šiandien yra 109-oji plataus masto karo diena, bet toli gražu ne 109-oji diena, kai partneriams sakome labai paprastą dalyką: Ukrainai reikia modernios priešraketinės gynybos sistemos. Tokių sistemų pristatymai buvo galimi ir šiemet, ir pernai, o atvirai kalbant net anksčiau“, – pabrėžė Zelenskis.

Anot jo, jei Ukraina gautų priešraketinės gynybos priemones, būtų galima išgelbėti ukrainiečių gyvybes.

„Ar mes jas gavome? Ne! Ar mums jų reikia? Taip! Jau yra 2606 teigiami atsakymai į šį klausimą įvairių Rusijos sparnuotųjų raketų, kurios vasario 24 d. pasiekė Ukrainos miestus ir kaimus, pavidalu. Tai yra tragedijos, kurių būtų buvę galima išvengti, jei Ukrainos būtų įsiklausyta“, – pabrėžė prezidentas.

Kaip anksčiau pranešė UNIAN, karo ekspertas Olegas Ždanovas  priminė, kad Ukraina neturi priešraketinės gynybos sistemos. „Turime priešlėktuvinės gynybos sistemą. Ir ji ne visada susidoroja, tai nėra jos tiesioginė užduotis. Ji gali numušti raketas, tačiau priešraketinės gynybos efektyvumas šiandien egzistuojančiose sistemose yra labai žemas. Dauguma raketų pasiekia savo taikinius, tik mažesnė dalis gali būti numušta“, – aiškino Ždanovas.

22:55 | Turkai tikisi, kad Putinui ir Zelenskiui pavyks derėtis dėl grūdų eksporto

Turkijos prezidentas paskelbė apie derybas su Vladimiru Putinu ir Volodymyru Zelenskiu dėl grūdų koridoriaus. Tikimasi, kad tokias darybas pavyks surengti kitą savaitę. Bus deramasi dėl saugaus koridoriaus Ukrainos grūdų eksportui jūra sukūrimo.

22:15 | Birželį žuvusių Rusijos karių skaičius gali viršyti 40 tūkstančių

Birželį žuvusių Rusijos karių skaičius gali viršyti 40 tūkstančių.Tai vaizdo žinutėje pareiškė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Rusija bando atvesti atsargines pajėgas į Donbasą. Bet kokius rezervus jie gali turėti dabar? Panašu, kad jie bandys mesti į mūšį prastai parengtus šauktinius, tuos, kurie buvo surinkti per slaptą mobilizaciją“, – sakė jis.

Prezidentas pabrėžė, kad Rusijos generolai ir toliau žiūri į savo žmones tiesiog kaip į patrankų mėsą. „Tai reiškia tik viena – Rusija birželį gali kirsti 40 000 savo prarastų karių ribą. Per daugelį dešimtmečių jokiame kitame kare jie nebuvo praradę tiek daug“, – pridūrė Zelenskis.

Kaip pranešė UNIAN, prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoljakas birželio 4 d. apskaičiavo, kad per plataus masto karą žuvo ir buvo sužeista apie 80 tūkst. rusų.

22:09 | Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas kalbėjo su JAV jungtinio štabo viršininkų generolu Marku Milley

Vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Valerijus Zalužni paragino Jungtines Amerikos Valstijas aprūpinti Ukraina daugiau 155 mm artilerijos sistemų.

Apie tai jis paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“ po pokalbio su JAV jungtinio štabo viršininkų generolu Marku Milley.

Zalužnis informavo generolą Milli apie esamą operatyvinę situaciją, apie tai, kad priešas sutelkė savo pagrindines pastangas Luhansko srities šiaurėje.

„Jis masiškai naudoja artileriją ir, deja, turi dešimteriopą ugnies pranašumą. Bet, nepaisant visko, mes ir toliau laikome pozicijas. Ten kiekvienas Ukrainos žemės metras yra laistomas krauju, ne tik mūsų, bet ir okupanto“, – sakė Zalužnis.

Be to, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas sakė, kad padėtis yra sudėtinga, ypač Severodonecko mieste.

„Priešas ten dislokavo iki 7 bataliono taktinių grupių. Nepaisant stiprios ugnies, mums pavyko priešą sustabdyti“, – pabrėžė Zalužnis.

Kaip pažymėjo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas, patyrę nesėkmių Luhansko kryptimi, Rusijos okupacinės pajėgos atnaujino Charkovo gyvenamųjų rajonų apšaudymą, o tai reikalauja adekvataus Ukrainos pajėgų atsako.

Anot jo, Rusijos ginkluotosios pajėgos toliau apšaudo Ukrainos gynybos pajėgų dalinius Černigovo ir Sumų regionuose. Ukrainos pajėgos atsako į ugnį.

21:09 | Mariupolyje nauji masiniai palaidojimai, kapai be vardų

Prancūzijos televizija šeštadienį pietiniame Ukrainos mieste Mariupolyje nufilmavo masinę kapavietę, kurioje buvo daugiau nei 3000 šviežių kapų ir tai tik vienoje kapinių pusėje. Ant daugumos kapų vietoj vardų yra flomasteriu užrašyti skaičiai.

„Kas yra 768? 739? 442? 834? Kaip žuvo šie Mariupolio gyventojai? Ar jie kada nors bus identifikuoti? Kur jų artimieji? Ar jie išgyveno?“ –  klausia masinius palaidomis filmavę žurnalistai.

Kaip anksčiau pranešė UNIAN, padėtis Mariupolyje yra katastrofiška. Mieste ilgą laiką nebuvo nei elektros, nei vandens. Jį praktiškai sunaikino rusų įsibrovėliai.

Nuo plataus masto Rusijos agresijos pradžios kažkada klestėjusioje Azovo srities „sostinėje“ žuvo mažiausiai 22 000 civilių. Šiandien okupuotame mieste liko „gyvų“ apie 100 000 civilių. Pasak mero Vadimo Boičenkos, epideminė situacija Rusijos okupuotame mieste kasdien blogėja. Iki metų pabaigos nuo choleros ir kitų ligų gali mirti 10 000 mariupoliečių.

20:00 | Melitapolyje nugriaudėjo didelis sprogimas, įtariama provokacija

Rusijos okupuotame Melitopolyje, Zaporožės srityje, įvyko didelis sprogimas, yra aukų. Tai praneša Ukrainos ginkluotosio pajėgos.

„Apie 17.45 val. nugriaudėjo garsus sprogimas, kurį įvairiose miesto vietose girdėjo Melitopolio gyventojai. Yra aukų – du vyrai ir mergina“, – rašoma pranešime.

Taip pat pažymima, kad į įvykio vietą atvyko greitosios medicinos pagalbos automobiliai. Pranešime rašoma, kad sprogmuo buvo šiukšlių dėžėje.

„Okupantai daro provokacijas, kaltindami dėl to Ukrainą.  Miestuose, kurie yra laikinai okupuoti, siūlome likti namuose!“ , – rašoma Ukrainos ginkluotų pajėgų pranešime.

19:45 | Aliaksandras Lukašenka vėl papasakojo keistą karo Ukrainoje pradžios scenarijų

Baltarusijos prezidentu pasiskelbęs Aleksandras Lukašenka stengiasi kuo labiau sumaišyti savo poziciją. Viena vertus, jis garbina Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną arba nori, kad jis taip manytų. Ir iš kitos pusės, jis rodo Vakarams, kad, regis, nori „išsukti iš Putino kelio“.

Todėl jo teiginiai, kad viena dieną jis puls Ukrainą , o kitą jau trokšta taikos– prilygsta nuliui.

Tokią nuomonę savo „Telegram“ paskyroje išsakė Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Viktoras Andrusivas.

„Ir jis to visiškai nesprendžia. A. Lukašenka atstovauja aneksuotai šaliai, nes rusai įvykdė ekonominę Baltarusijos aneksiją. Todėl nereikėtų ieškoti vertės Lukašenkos žodžiuose“, – pabrėžė patarėjas.

Anot jo, Lukašenka turi savisaugos instinktą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer