Zelenskis prisipažino: pamiršo pasakyti žmonai, kad kandidatuoja į prezidentus

Ukrainiečiai naktį sudavė kritinį smūgį Chersone esančiam Antonivkos tiltui per Dniprą. Panašu, kad okupantų karinė technika jau nebegalės juo persikelti per upę. O prezidentas Zelenskis, turbūt pirmą kartą nuo karo pradžios, turėjo progą skaniai pasijuokti, kai per interviu jo žmona papasakojo, kaip jis nuslėpė nuo jos planus kandidatuoti į prezidento postą. Už savo lyderystę vadovaujant Ukrainai karo metu – britai V. Zelenskiui skyrė Winstono Čerčilio apdovanojimą. O Rusija toliau grimzta į izoliaciją. Kremlius skelbia apie pasitraukimą iš Tarptautinės kosminės stoties, žada statyti savo atskirą kosminę stotį.

Galingi sprogimai prieš 23 val. vakaro drebina okupuotą Chersoną. Ukrainiečių raketos skrieja tiesiai į gyvybiškai būtiną Antonivkos tiltą per platų Dniprą.

Rusų oro gynyba bando raketas numušti, bet tik bergždžiai nušviečia naktinį dangų. Panašu, kad visos raketos pasiekia tikslą. Nugriaudi apie 18 sprogimų ir štai ryte Antonivkos tiltas jau panašus į skylėtą šveicarišką sūrį.

Ukrainiečiai į Antonivkos tiltą pirmąsias raketas paleido maždaug prieš savaitę. O kad po šios nakties tiltas visai nepravažiuojamas pripažįsta ir Maskvos statytiniai okupacinėje valdžioje.

„Kaip matote, judėjimas tiltu uždarytas. Išties naktį vėl smogė HIMARS“, – sako Kremliaus statytinis Kiril Stremousov.

Okupantai bando apgauti vietinius, esą tai nieko nereiškia, tiltas tvirtas ir bus sutaisytas. Arba bus įrengtos kitos perkėlos.

Tik jei Ukrainiečiai taip taikliai raketomis HIMARS prakiurdė masyvų tiltą, vargu ar jiems kas sutrukdys sunaikinti laikinas perkėlas. Taigi panašu, kad rusai netenka vienos iš vos dviejų itin svarbių tiekimo, paramos ir atsitraukimo arterijų per Dniprą.

Kitas okupantų kontroliuojamas tiltas per plačią upę yra už 50 km Naujojoje Kachovkoje, kurią Ukrainiečiai taip pat pasiekia HIMARS raketomis. Kyjivas jau ragina okupantus bėgti iš Chersono srities, nes tuoj tokios galimybės nebeliks.

O V. Zelenskis, turbūt pirmą kartą nuo karo pradžios turėjo progą saldžiai pasijuokti. Tiesa ne todėl, kad džiaugėsi taikliais raketų HIMARS smūgiais. Britų televizijos vedėjui Pierceui Morganui jis prisipažino prieš kelerius metus nuslėpęs nuo žmonos, kad kandidatuoja į šalies prezidentus:

„Sakyk tiesą. – Jis pamiršo. – Pamiršote? Pasakyti žmonai, kad kandidatuosite į prezidentus?“

Buvęs aktorius V. Zelenskis neabejotinai tapo pavyzdžiu viso pasaulio lyderiams, kai Rusija užpuolė Ukrainą.

„Ir kai vienas pasaulio lyderis pasiūlė jus išvežti. Jūs atsakėte: man reikia amunicijos, o ne pavėžėjimo“, – prisimena Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas.

Britų premjeras B. Johnsonas įteikė V. Zelenskiui W. Churchilio apdovanojimą už lyderystę:

„Ačiū Volodymyrai už viską, ką padarėte. Šlovė Ukrainai!“

„Ačiū už apdovanojimą. Tai apdovanojimas Ukrainos tautai. Šlovė Ukrainai!“ – dėkojo Ukrainos prezidentas.

O Rusija toliau izoliuojasi nuo pasaulio. Parodomajame susitikime su V. Putinu, naujasis Roscosmos vadovas įgarsino Kremliaus sprendimą pasitraukti iš Tarptautinės kosminės stoties. Nutraukti bendradarbiavimą srityje, kurioje iki šiol buvo spaudžiamos rankos nepaisant politikos ir karo vėjų Žemėje.

„Sprendimas pasitraukti iš šios stoties po 2024 m. priimtas“.

Vašingtonui Kremliaus sprendimas buvo netikėtas. Mat dar šį mėnesį amerikiečiai su rusais susitarė toliau dalintis erdvėlaiviais ir planavo darbus kosmose iki 2030 m.

„JAV ir Rusija bendradarbiavome kosmoso tyrimuose metų metus, dešimtmečiais“, – kalba JAV valstybės departamento atstovas Ned Price.

Rusai žada savo stoties pirmuosius elementus į kosmosą pakelti ne anksčiau nei 2028 m.

Bet garsiai kalbėdami apie kosmosą nesusitvarko su problemomis parduotuvių lentynose. Jau kurį laiką Rusijoje sulčių, pieno ir kiti įpakavimai atrodo blankiai, kaip juodai balti archyviniai kadrai iš sovietinių laikų, į kuriuos Rusija pamažu grįžta. Pirma dėl sankcijų Rusijai pritrūko dažų, o dabar iš Rusijos galutinai traukiasi ir pačių įpakavimų gamintoja Tetra Pak.

Dėl absurdiškos situacijos net Kremliaus propagandistai prieš mėnesį skundėsi V. Putinui.

„Išeina, kad teks pilstyti į butelius ar trilitrinius stiklainius. Kaip mano vaikystėje. Jei nepaaiškės, kad ir butelių patys negaminame“, – kalba Kremliaus propagandistė Margarita Simonian.

Tuo metu Turkijoje šiandien oficialiai atidaromas koordinacinis centras prižiūrėsiantis Ukrainos grūdų eksportą. Ir nors Ukraina galės džiaugtis, kad pagaliau turės galimybę išplukdyti grūdus – iš esmės Rusija Juodojoje jūroje pasiekė pergalę. Mat Ukrainos, Turkijos, JT ir Rusijos sutartimis de facto buvo įtvirtinta Rusijos teisė diktuoti sąlygas laivybai Juodojoje jūroje. Teisė, kurios formaliai Rusija iki šiol neturėjo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer