Zelenskis: Rusija pradėjo dujų karą prieš Europą, todėl reikia jai smogti atgal

Rusija prieš Europą pradėjo dujų karą, prilygstantį tam tikrai teroro formai, todėl būtina Rusijai į tai atsakyti, pareiškė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Apie tai jis kalbėjo savo kasdieniniame kreipimesi į ukrainiečius, rašo „Ukrinform“.

„Šiandien pamatėme dar vieną dujų grėsmę Europai. Net nepaisant nuolaidos dėl „Nord Stream“ turbinos, Rusija nesiruošia atnaujinti dujų tiekimo į Europos šalis, kaip tai yra įsipareigojusi padaryti pagal sutartį“, – kalbėjo jis.

V. Zelenskis pabrėžė, kad Rusija taip elgiasi specialiai dėl to, kad europiečiams būtų kuo sunkiau pasiruošti žiemai.

„Ir tai yra atviras dujų karas, kurį Rusija kariauja prieš suvienytą Europą – būtent taip ir reikia suvokti. Ir jiems nesvarbu, kas bus su žmonėmis, kaip jie kentės – nuo ​​bado dėl uostų blokavimo ar nuo žiemos šalčio ir skurdo… Ar nuo okupacijos. Tai tik skirtingos teroro formos“, – tęsė V. Zelenskis.

Jis pridūrė, kad dėl to reikia paruošti atsaką Rusijai.

„Ir dėl to reikia smogti atgal. Negalvokite, kaip grąžinti kokią nors turbiną, o sustiprinkite sankcijas. Darykite viską, kad apribotumėte Rusijos pajamas ne tik iš dujų ir naftos, bet ir iš bet kokio likusio eksporto. Ir kiek įmanoma nutraukti prekybinius ryšius su Rusija, nes kiekvienas toks ryšys yra potenciali spaudimo Rusijai priemonė.

Europos dujų šantažas, kuris kas mėnesį tik stiprėja, reikalingas teroristinei valstybei, kad pablogintų kiekvieno europiečio gyvenimą. Ir tai iš tikrųjų gali būti vertinama kaip paskata, kad aštuntasis ES sankcijų paketas būtų gerokai stipresnis nei neseniai patvirtintas septintasis“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas.

„Gazprom“ dar labiau sumažins per „Nord Stream 1“ tiekiamų dujų srautą

Rusijos energetikos milžinė „Gazprom“ pirmadienį pranešė, kad dujų tiekimas Europai vamzdynu „Nord Stream 1“ nuo trečiadienio bus sumažintas iki 33 mln. kubinių metrų per parą.

Bendrovė nurodė, kad turės sustabdyti dar vieną dujų pumpavimo turbiną dėl „variklio techninės būklės“.

Birželį „Gazprom“ smarkiai sumažino dujų tiekimą per „Nord Stream“. Bendrovė aiškino, jog tai buvo padaryta, nes po remonto Kanadoje nebuvo laiku grąžinta Vokietijos bendrovės „Siemens“ pagaminta dujų turbina.

Vokietija, kuri šiuo dujotiekiu gauna didžiausią suvartojamų rusiškų dujų kiekį, pareiškė, jog tiekimas, jos nuomone, buvo sumažintas dėl politinių priežasčių – Rusijai dėl karo Ukrainoje įvestų Vakarų šalių sankcijų.

Berlynas ir Otava galiausiai sutarė, jog Kanada perduos turbiną Vokietijai, o ši savo ruožtu pristatys ją Rusijos dujų milžinei „Gazprom“, kad būtų išvengta Kanados sankcijų pažeidimo.

Liepos 11–21 dienomis dujotiekis buvo laikinai sustabdytas „planiniams techninės priežiūros darbams“ ir Europos Komisijoje buvo rengiamasi tam, kad, šiems darbams pasibaigus, dujų tiekimas nebus atnaujintas.

Visgi „Gazprom“ liepos 21 dieną atnaujino dujų tiekimą Vokietijai, bet tik 40 proc. dujotiekio pajėgumu.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer