Rusų nuostoliai auga: numuštas 16 mln. dolerių kainuojantis sraigtasparnis

Ukrainos desantininkai numušė 16 mln. JAV dolerių vertą Rusijos atakos sraigtasparnį, savo „Facebook“ puslapyje praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

„25-osios atskirosios oro desanto brigados „Sičeslav“ desantininkai tiksliu šūviu iš Igla MANPADS „nutupdė“ priešo atakos sraigtasparnį Ka-52“, – rašoma pranešime.

„Igla“ yra nešiojama oro gynybos sistema.

„Ka-52“ yra rusų atakos sraigtasparnis, dar kitaip žinomas kaip „aligatorius“. Internete skelbiama, kad šis sraigtasparnis gali nuskristi virš 1000 km, yra stipriai apginkluotas, jo kaina siekia 16 mln. JAV dolerių.

Dar vieną tokį sraigtasparnį ukrainiečiai paskelbė numušė birželio 26-ąją, rašo UNIAN.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo duomenimis, nuo liepos 25 d. Ukrainoje jau buvo sunaikinti 188 rusų sraigtasparniai.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilinius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyko aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer