Žiniasklaida: smūgis į užnugarį Rusijai išvedė iš rikiuotės pusę Juodosios jūros laivyno aviacijos

Prestižinis leidinys „The Washington Post“ skelbia, kad invazijos į Ukrainą išvakarėse Rusija buvo sukurpusi planus dviem marionetinėms vyriausybėms, jei būtų pavykę įgyvendinti pirminį planą užimti Kyjivą.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

19:17 | JAV paskelbė apie naują 775 mln. JAV dolerių vertės ginkluotės paketą Ukrainai

JAV gynybos departamentas penktadienį paskelbė skirsiantis dar vieną 775 mln. JAV dolerių (772 mln. eurų) vertės gynybos įrangos ir šaudmenų paketą Ukrainai, įskaitant raketas „Himars“, artileriją ir išminavimo sistemas.

„Norime užtikrinti, kad Ukraina turėtų nenutrūkstantį šaudmenų tiekimą savo poreikiams tenkinti, ir to siekiame šiuo paketu“, – žurnalistams sakė aukšto rango JAV gynybos pareigūnas.

19:03 | Estija siūlys ES priimti aštuntą sankcijų Rusijai paketą

Estijos vyriausybė ketvirtadienį vykusiame kabineto posėdyje nusprendė kreiptis į Europos Komisiją, oficialiai siūlydama priimti aštuntąjį sankcijų Rusijai paketą.

Pasak užsienio reikalų ministro Urmas Reinsalu (Urmo Reinsalaus), labai svarbu paspartinti kito sankcijų paketo priėmimą, siekiant sugriežtinti ir sustiprinti apribojimus Rusijai ir sistemingai dirbti, nuosekliai didinant agresijos kainą Maskvai.

Estija nori, kad aštuntuoju paketu būtų išplėstos sankcijos Rusijai ekonomikos, energetikos ir prekybos sektoriams ir į sankcijų sąrašą būtų įtraukta daugiau asmenų.

Estija taip pat siekia gerokai išplėsti sankcijas, apribojant Rusijos piliečių judėjimą.

18:26 | JT vadovas prašo Rusijos neatjungti Zaporižios jėgainės nuo Ukrainos elektros tinklo

Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterresas penktadienį paprašė, kad Rusijos okupuota Zaporižios atominė elektrinė nebūtų atjungta nuo Ukrainos elektros tinklo, Kyjivui paskelbus, kad Maskva planuoja tai padaryti.

„Akivaizdu, kad elektra iš Zaporižios yra ukrainietiška elektra… Šio principo turi būti visapusiškai laikomasi“, – sakė JT generalinis sekretorius, lankydamasis Odesos uoste pietų Ukrainoje.

Zaporižios branduolinę jėgainę kovą užėmė Rusijos pajėgos, o pastaruoju metu aplink ją vykstantys kovos veiksmai kelia branduolinės nelaimės grėsmę.

Kyjivas penktadienį apkaltino Maskvą planuojant atjungti Zaporižioje elektrinę nuo Ukrainos tinklo.

17:43 | Žiniasklaida: smūgis į užnugarį Rusijai išvedė iš rikiuotės pusę Juodosios jūros laivyno aviacijos

Po sprogimų „Saki“ karinėje oro pajėgų bazėje okupuotame Kryme buvo išvesta iš rikiuotės daugiau nei pusė Juodosios jūros laivyno aviacijos, skelbia „Reuters“ šaltinis Vakarų žvalgyboje. Paveikė ne tiek pats smūgis tiesiogiai, kiek iš to išplaukiančios sutrikdytos tiekimo grandinės ir panika rusų gretose. 

Naujienų agentūros šaltinis taip pat pažymėjo, kad Ukraina šiuo metu siekia „kinetinio efekto“ giliai Rusijos kariuomenės užnugaryje.

Pasak neįvardintos šalies žvalgybos atstovo, Ukrainos veiksmais suteikia stiprų poveikį Rusijos kariuomenės aprūpinimui ir ženklų psichologinį poveikį Rusijos vadovybei. 

„Mes dabar vertiname, kad rugpjūčio 9-osios įvykiai aerodrome „Saki“ išvedė iš rikiuotės daugiau nei pusę Juodosios jūros laivyno karo aviacijos lėktuvų“, – cituojamas jis. 

Žvalgybininkas taip pat pridūrė, kad Rusijos Juodosios jūros laivynas „iš visų jėgų bandė funkcionuoti daug labiau negu tik pakrančių apsaugos flotilė“, kuri tik retkarčiais smogdavo raketomis. Ekspertas pažymėjo, kad sprogimai Novofedorivkos bazėje sumažino galimo rusų desantininkų išsilaipinimo Odesoje grėsmę. 

16:57 | Macronas vėl paskambino Putinui: aptarė svarbiausią pastarųjų dienų įvykį

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas po ilgos pertraukos paskambino Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui. Jis išsakė būtinybę kuo sparčiau įgyvendinti TATENA ekspertų misiją Zaporižios AE, o V. Putinas patvirtino jam, kad yra pasirengęs bendradarbiauti.

16:45 | Rusijoje pradeda veikti pirmosios „Starbucks“ tinklą perėmusios „Stars Coffee“ kavinės

JAV kavinių tinklui „Starbucks“ pasitraukus iš Rusijos, tinklą perėmusi įpėdinė, pasivadinusi „Stars Coffee“, penktadienį Maskvoje pasitiko pirmuosius savo lankytojus.

Liepą prokremliškas reperis Timati ir restoranų projektų plėtotojas Antonas Pinskij įsigijo „Starbucks“ padalinį Rusijoje ir suteikė jam naują pavadinimą, paskelbdami šūkį „Bucks“ nebeliko, tačiau „Stars“ pasiliks“. 

„Kodėl STARS? Naujasis prekės ženklas vienija gastronomijos pramonės žvaigždes“, – tinklalapyje su naujuoju logotipu parašė naujieji kavinių tinklo savininkai. 

Sukurtas ir naujas logotipas – tiesa, labai panašus į savo pirmtaką.

Naujajame logotipe vietoje legendinės „Starbuck“ dviuodegės undinės vaizduojama tradicinį rusišką galvos apdangalą kokošniką dėvinti mergina. 

Skelbiama, kad kavinių meniu lankytojai ras pažįstamų gėrimų su kofeinu, bet ne „Starbucks“ patentuotų frapučinų. 

Naujasis tinklas taip pat tęs „Starbucks“ tradiciją priimant užsakymą ant puodelių užrašyti klientų vardus. 

„Starbucks“ laikinai uždarė savo 130 kavinių Rusijoje, kai vasario pabaigoje Maskva įsiveržė į Ukraina. Vėliau tinklas paskelbė, kad po beveik 15 metų visam laikui paliks Rusijos rinką. 

 „Stars Coffee“ savininkai teigė, kad visos tinklo prekyvietės Rusijoje bus atidarytos iki rugsėjo pabaigos. 

Dauguma jų išliks kavinėmis, o kai kurios taps restoranais. 

Pasak jų, apie 80 proc. iš 2 tūkst. „Starbucks“ darbuotojų Rusijoje pasikeitus savininkams nusprendė pasilikti.

15:24 | Lukašenka baltarusiams: pulti Ukrainos nesiruošiu, siųsti ten savo ar jūsų vaikų kariauti – taip pat

Kremliaus parankinis Baltarusijoje Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad Baltarusija „nesiruošia pulti Ukrainos“, o ir jis taip pat „neturi ketinimų siųsti ten kariauti savo vaikų ir tautiečių“. 

Susitikimo su žemės ūkio produkcijos gamintojų „Žuralvinoje“ ūkininkais ir vietos gyventojais Vakaruose nepripažinta Baltarusijos prezidentas paragino baltarusius „džiaugtis tuo, ką turi“ ir negalvoti, kad jis nori pradėti karą su Ukraina.

„Jūs negalvokite, kad aš čia planuoju kažkokį puolimą, kad Ukrainą bombarduosime iš Baltarusijos teritorijos ir taip toliau. Neturiu tokio noro, kad jūsų ir mano vaikai kariautų. Vardan ko? Mums reikia nurimti. Jokia Ukraina šiandien nekariauja. Šiandien su Rusija kariauja visas NATO blokas ir Amerika visų pirma“, – skleidė demagogiją A. Lukašenka.

15:03 | CNN: Vaizdo įrašas su karine įranga Zaporižios AE – tikras

CNN žurnalistai patikrino rugpjūčio 18-osios vakare pasirodžiusį vaizdo įrašą, kuriame matyti ne mačiau penkių okupacinės kariuomenės mašinų užimtoje Zaporižės atominėje jėgainėje. Viena iš jų pažymėta rusams būdinga Z raide – vienu iš Ukrainos puolimo simbolių. Šalia mašinų matyti įranga, panaši į palapines. 

Vaizdo įrašas buvo filmuotas vienoje iš šešių mašininių patalpų vakarinė atominės elektrinės pusėje. Visos jos yra sujungtos ir įtrauktos į vieną didelį pastatą, kuriame ir yra branduolinis reaktorius.  

CNN patvirtino, kad įrašas yra tikras, tačiau nepavyko nustatyti jo tikslios datos. 

13:41 | Į nelaisvę paimtiems „Azovstal“ gynėjams rusai netrukus surengs viešą „teismą“ – Ukrainos žvalgyba

Ukrainos nepriklausomybės dieną, kurią šalis minės rugpjūčio 24-ąją, Rusijos pajėgos planuoja surengti parodomąjį „teismą“ iš Mariupolio į nelaisvę paimtiems „Azovstal“ plieno gamyklos gynėjams.

Apie tai „Telegram“ pranešė Ukrainos Vyriausiasis žvalgybos direktoratas, skelbia UNIAN.

Ukrainos žvalgų teigimu, okupacinė valdžia Mariupolyje skuba atnaujinti Mariupolio filharmonijos patalpas, rusai scenoje esą montuoja geležinius narvus, kuriuose laikys į nelaisvę paimtus Ukrainos karius. Šalia šių patalpų taip pat kyla keletas naujų laikinų statinių.

„Siekdami pridėti savotiško „teisėtumo“ šiai akcijai, okupantai ruošia specialiai apmokytus „liudininkus“ ir atsiveda Rusijos „žiniasklaidos“ atstovus“, – teigia Vyriausiasis žvalgybos direktoratas.

Pagal vieną iš galimų scenarijų, žvalgybos teigimu, rusai gali pradėti tikslinę raketų ataką į minėtas patalpas. Tokiu atveju įsibrovėliai tradiciškai bandytų permesti kaltę dėl įvykdyto nusikaltimo Ukrainai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer