Žmonės sukrėsti tragiško incidento pasienyje: „Dabar bijom išeit“

Šalčininkų rajone prie Baltarusios sienos pasienietis nušovė, kaip įtariama, kontrabandines cigaretes vežusį vilnietį. Kaip aiškina Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas, nuo pareigūnų sprukęs vyras bandė suvažinėti vieną pasienietį, tačiau šis taranavimo automobiliu išvengė ir šovė į bėglį. Pasieniečių vadas sako, kad pareigūnas taikė į ratą. Vietos gyventojai tvirtina, kad kulka pataikė į galvą.

Mirtimi pasibaigusios šaudynės šeštadienį apie devintą vakaro įvyko Šalčininkų rajone, Baltarusios pasienyje. Pareigūnai turėdami informacijos, kad vyras veža kontrabandines cigaretes, puolė stabdyti jo vairuojamą „Volkswagen Passat“.

„Vairuotojas stabdomas uniformuotų pasieniečių su valstybės sienos apsaugos tarnybinio automobilio įjungtais šviesos bei garso signalais, nepakluso šiam reikalavimui, padidino greitį ir ėmė sprukti“, – sako VSAT vadas Rustamas Liubajevas.

Nuo vienų pasieniečių sprukęs vyras netrukus ant kelio pamatė kitą jį stabdantį pasienietį.

„Bėglys automobiliu galimai bandė partrenkti valstybės sienos apsaugos pareigūną. Šis paskutinę akimirką išvengė būti pervažiuotas“, – sako jis.

Pasienietis paleido šūvį

Gyvas likęs pasienietis griebėsi ginklo.

„Kilus pavojui sveikatai bei gyvybei siekiant sustabdyti mirtinai pavojingą bėglį pasienietis iš tarnybinio ginklo iššovė 1 šūvį į sprukusio automobilio padangą“, – teigia VSAT vadas.

Šūvis vyrą sustabdė neiškart.

Pareigūnai vijosi link Tabariškių skriejantį kontrabanda įtariamą vyriškį. Paties kaimo vyras nepasiekė, jį pareigūnai automobilyje rado jau negyvą.

„Vairuotojo vietoje rastas mirtinai šūvio sužalotas valstybės sienos apsaugos tarnybai bei policijai gerai žinomas Vilniaus miesto gyventojas“, – sako R. Liubajevas.

Kaip sako pareigūnas, nušautas vyras turėjo įspūdingą kriminalinę praeitį.

„Ne kartą teistas už įvairius nusikaltimus, tarp jų už valstybės sienos pažeidimą bei disponavimą akcizinėm prekėm, už kontrabandą, taip pat ne kartą buvo baustas už kitus nusižengimus“, – nurodo jis.

Į, kaip įtariama, kontrabandines cigaretes vežusį vyrą šovęs pasienietis, kaip sako jo vadai, jau penkiolika metų dirba pavyzdingai, ne kartą skatintas, dabar jam pagalbą teikia psichologas.

Vietiniai sukrėsti

O vietos gyventojai tokio incidento sukrėsti.

„Dabar kameros yra, galima taip stebėt ir pagaut, nu bet ne šaudyt žmogų. Aš suprantu, kad kontrabanda, viską, kažkaip reikia kovot, bet kitas, grįžta 90 metai. Dabar bijom išeit iš namo“, – sako Šalčininkų rajono gyventojas Erikas.

Veido rodyti nenorėję vietiniai netiki, kad pasienietis šaudė į ratą.

„O taip, šaudė į ratą, o pataikė į kūną, o kaip sako žmonės į galvą“, – sako vietiniai.

„Kai jį jau gaudė, ant kalno stovėjo kiti pasieniečiai čia Tabariškėse jau stovėjo kiti pasieniečiai ir laukė jo, tai čia tokia neįprasta situacija“, – teigia žmonės.

„Kodėl jie atsistojo ant kalnelio, draugai sakė, ir ten laukė, ir ten laukė. Kam reikėjo į galvą šaudyti?“ – svarsto gyventojai.

„Į ratus nešaudė, tiesiai į galvą ir viskas. Nėra žmogaus. Netikite, kad į ratus šaudė? Žinoma ne, niekas netiki“, – sako jie.

Kaimynai žuvusiajam pretenzijų neturi, nors kalbos apie jo veiklą vietiniams ne paslaptis.

„Labai geras, mėgo pasijuokti, pajuokauti. Pas jį yra trys vaikai, du maži ir vienas suaugęs, žmona“, – pasakoja jie.

Tyrimus pradėjo ir policija, ir pasieniečiai. Per penkiolika metų nuo kulkos žuvo trys kontrabanda įtarti asmenys.

www.tv3.lt

Site Footer