Žuvus 52-ejų klaipėdiečiui prabilo gelbėtojų vadas: skendusios paauglės buvo įspėtos nesimaudyti

Šeštadienio rytą Klaipėdoje, Melnragės paplūdimyje, gelbėdamas skęstančias mergaites, nuskendo 52 metų vyras. Šiandien paaiškėjo, kad šis vyras – Rolandas Gelčys. Tai socialiniuose tinkluose paskelbė „Baltic Contracting Group“ (BCG), kurioje velionis dirbo pastaruosius trejus metus.

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotoju, Klaipėdos paplūdimių gelbėtojų vadu Aleksandru Siakki, šis plačiau papasakojo apie įvykio aplinkybes, apie bendrą situaciją pajūryje bei patarė, kaip apsaugoti savo gyvybes. 

Skendusios paauglės buvo įspėtos nesimaudyti

Nelaimė įvyko anksti ryte 8:10 val., kai gelbėtojai dar nedirbo. „Kiek žinau apie šią istoriją, mūsų darbuotojai, kurie anksti ryte valo paplūdimius, buvo įspėję mergaites, kad jos nesimaudytų jūroje.

Taip pat žinau, kad pro šalį ėjusi moteris jas įspėjo, jog liptų iš vandens, tačiau vaikai neklausė ir įvyko nelaimė.

Gelbėtojai darbą pradėjo 9 ryto ir patruliuodami su vandens motociklu aplink skendimo vietą rado kūną. Kai atvykome į paplūdimį viena mergaitė jau buvo išvežta į ligoninę“, – komentuoja A. Siakki.

Gelbėtojų vadas taip pat papasakojo ir apie bendrą situaciją pajūryje šio sezono metu. Šį sezoną buvo išgelbėti 7 asmenys. 4 iš jų – vaikai. Iš viso šį sezoną nuskendo 2 asmenys: R. Gelčys, kuris bandė išgelbėti skęstančias mergaites bei vyras, Smiltynės paplūdimyje, kuris nuskendo pakliuvęs į duobę. Gelbėtojai ieškojo jo kūno, tačiau nerado. Šiuo metu laukiama, kol jūra atiduos kūną.

Į gelbėtojus-medikus kreipėsi 135 žmonės su įvairiais sveikatos sutrikimais: dėl pakilusio spaudimo, sulaužytos kojos, nosies, pirštų. Taip pat gelbėtojai ieškojo 7 pasiklydusių vaikų.

Palyginus su praėjusiais metais, pernai buvo išgelbėti 27 skendę asmenys ir viso sezono metu nenuskendo nei vienas žmogus.

Patarimai, kaip išvengti nelaimių

Gelbėtojų vadas pasidalino patarimais, kaip galima išvengti tokių ir panašių nelaimių:

„Jei maudosi vaikai ir yra bangavimas, pavojinga jūra – įspėkite tuos žmones, kurie maudosi audringomis sąlygomis, tuo labiau jei matote, kad į jūrą lenda vaikai. Išprašykite juos, o ne praeikite pro šalį.

Jei matote, kad skęsta žmogus, pirmiausia paskambinkite bendruoju pagalbos numeriu 112, kad būtų iškviesti gelbėtojai, praneškite tikslią vietą.“

A. Siakki taip pat įspėjo tuos, kurie skęstančių žmonių gelbėti ryžtasi patys:

„Įvertinkite save, kaip plaukiką: ar gerai mokate plaukti ir ar galėsite padėti skęstančiam ir nepaskęsti kartu.

Jei įvertinote, kad esate silpnas plaukikas – negelbėkite, ieškokite pagalbos ant kranto. Jei įvertinote, kad esate geras plaukikas ir norite padėti – suraskite ant kranto plūduriuojantį daiktą, kuris apsaugos gelbėtojo gyvybę ir palengvins skęstančiojo transportavimą į krantą.“

Taip pat gelbėtojų vadas pabrėžė, jog einant prie vandens telkinių, būtina galvoti apie savo saugumą. Tėvai turi prižiūrėti vaikus. Specialistas pastebi, jog dažnu atveju tėvai deginasi, o vaikai maudosi vieni. Atkreipkite dėmesį į gelbėtojų įspėjimus ir perspėjimus, bei stebėkite įspėjamuosius ženklus.

www.tv3.lt

Site Footer