„99 proc. neteko savo galūnių“ – pulko „Azov“ kario sesuo prabilo apie išlaisvintų Mariupolio gynėjų būklę

Kaip pasakoja į nelaisvę paimto pulko „Avoz“ kario sesuo, daugelio išlaisvintų Ukrainos gynėjų, kurie gynė Mariupolį ir jo paskutinę tvirtovę – plieno gamyklą „Azovstal“, – būklė sunki, praktiškai visi neteko galūnių.

Tatjana Charko – į nelaisvę paimto pulko „Azov“ 36-osios atskirosios jūrų pėstininkų brigados vado Sergejaus Volynskio sesuo. Pasakodama apie Mariupolio gynėjų būklę leidiniui „Suspilne“, ji sakė, kad 99 proc. iš rusų nelaisvės paleistų karių neteko savo galūnių.

„Beveik visi, 99 proc., be rankų, be kojų. Kai kurie negirdi, kai kurie nemato, bet jų akys kupinos džiaugsmo. Kai kurie vaikinai kalba su ašaromis akyse, kai kurie negali kalbėti. Vaikinams iš šių [karo belaisvių] mainų reikia skubios medicininės pagalbos, apžiūros“, – sakė „Azovstal“ gynėjo sesuo.

Tiesa, pats S. Volynskis nebuvo grąžintas iš nelaisvės. Jo sesuo teigė, kad gynėjo šeima su juo neturi jokio kontakto, po to, kai jis pateko į rusų nelaisvę, šeima žinių apie jį neturi.

Tačiau T. Charko pažymėjo, kad ji ir kiti pulko „Azov“ karių artimieji džiaugiasi net ir dalies gynėjų išlaisvinimu, nes visi jie – didvyriai.

„Visi jų laukiame ir padarysime viską, kad visi grįžtų namo“, – pridūrė T. Charko.

Per belaisvių mainus išlaisvinti 144 Ukrainos kariai 

Ukrainos žvalgyba trečiadienį pranešė, kad 144 ukrainiečių kariai, įskaitant daugybę metalurgijos gamyklos „Azovstal“ pietiniame Mariupolio uostamiestyje gynėjų, buvo išlaisvinti apsikeitus belaisviais su Maskva.

„Tai didžiausi mainai nuo pat Rusijos invazijos pradžios. Iš 144 išlaisvintųjų 95 yra „Azovstal“ gynėjai“, – pranešė Ukrainos gynybos ministerijos pagrindinė žvalgybos valdyba per „Telegram“.

Nenurodyta, kada ir kur įvyko mainai bei kiek Rusijai buvo perduota jos karių.

Tačiau Donecko prorusiškų separatistų lyderis Denisas Pušilinas pareiškė, kad 144 kariai iš Rusijos ir Donecko „liaudies respublikos“ – taip vadinasi Maskvos pripažintas separatistinis darinys – „grįžo namo“.

Ukrainos ministerijos pranešime sakoma, kad dauguma karių buvo sunkiai sužeisti kulkų ar sviedinių skeveldrų, o kiti patyrė nudegimų ir lūžių.

Pranešime priduriama, kad 43 iš išlaisvintų karių priklausė pulkui „Azov“ – buvusiam sukarintam daliniui, kuris dabar yra integruotas į Ukrainos kariuomenę

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer