Ukrainiečiai atakavo aukštų Rusijos karinininkų susirinkimą, Arestovyčius kalba apie „daug žuvusių“

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovyčius skelbia, kad antradienį Ukrainos karinės pajėgos atakavo aukštų Rusijos karininkų susibūrimą.

Jo teigimu, rusų karininkus artilerijos ugnis užklupo, kai jie buvo viename iš viešbučio kompleksų, o smūgis nusinešė daugelio gyvybes.

„Chersono kryptimi mes mažai judame, bet švenčiame mūsų artilerijos pergalė. Vien šiandien buvo surengti septyni dideli smūgiai į karių, karinės įrangos ir amunicijos susibūrimo ir laikymo vietas.

Ir svarbiausia, kad vakar (birželio 28 d. – red. past.) viename viešbučio komplekse vyko vyresniųjų Rusijos pareigūnų susirinkimas. Manau, kad ten daug žmonių žuvo“, – Rusijos teisininkui ir žmogaus teisių aktyvistui Markui Feiginui pasakojo O. Arestovyčius.

Nuo karo pradžios Ukrainos pajėgos skelbia nukovusios mažiausiai 35 000 rusų karių.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „denacifikavimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Rytų Ukrainos miestų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer