Alytaus rajone žvejai sugavo karpį milžiną: sveria net 30 kilogramų

Alytaus rajone žvejai sugavo karpį milžiną – sveriantį net trisdešimt kilogramų. Tvenkinio savininkas ketina siekti rekordo, tad laimikį pasvėrė, išmatavo ir paleido atgal į tvenkinį.

Tiesa, likimą šis karpis bando jau ne pirmą kartą, jis buvo jau kelis sykius pagautas ir paleistas atgal. Milžinas net vardą jau turi – žvejai jį pakrikštijo Muslimuku.

Svarstyklės paruoštos, o laimikis – didžiulis karpis, kurį vyrai ką tik pagavo Alytaus rajone, Punios apylinkėse, kaip tik per karpių gaudymo varžybas, vykstant pramoginei žvejybai. Karpis toks milžiniškas, kad vos ne vos du vyrai jį nulaiko..

Žuvis priešinasi, bet milžinas keliauja ne į keptuvę, o ant svarstyklių: „Ir dabar matysim žuvies svorį. 30,535 kg.“

Karpį pagavę žvejai neslepia džiugesio. Kruopščiai laikydami pagautą milžiną, žvejai išmatuoja karpio, kurį pagavo vos per penkias minutes, ilgį: „Metras, šeši centimetrai.“

Po fotosesijos, žvejai žvynuotąjį paleidžia atgal į vandenį – kad augtų dar didesnis. Taip esą visi žvejojantys daro, mat meškeriojimas vyksta ne tam, kad pagautas karpis keliautų ant keptuvės – kai kuriems žvejams tai širdžiai mielas užsiėmimas.

Tvenkinių šeimininkas stebisi, kad jo valdose užaugo tokio dydžio karpis. Tačiau, kad jis sugautas greitai esą nuostabos nekelia, mat mažesnės, sveriančios per dvidešimt kilogramų žuvys yra vikresnės, tad pagauti šias – sunkiau. Bet peilio ir keptuvės šis karpis išvengs.

„Pamatysit, faktai, įrodymai yra, Muslimukas toliau plaukioja šitam tvenkiny. Ir tikiuosi, kad dar ilgai plaukios. Teoriškai esu knygose skaitęs, kad jie gyvena 50 metų. Tai jeigu jam 22 jam dar perspektyvos augti, gyventi“, – sako sodybos šeimininkas Kęstutis Arbačiauskas.

O kol Muslimukas augs – tvenkinio šeimininkas sieks rekordo. O jį pasiekti – labai realu, mat iki šiol Lietuvoje pagautas karpis svėrė kiek per 27 kilogramus. Tam, kad būtų įregistruotas naujas rekordas, sodybos šeimininkas laikėsi visų nurodymų, svėrė, matavo, o kaip liudininką pasikvietė net ir Punios seniūną. Belieka, kaip juokauja šeimininkas, laukti agentūros verdikto.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer