Arestovyčius prabilo apie sėkmingus smūgius rusams: „Tai buvo Ukrainos artilerijos naktis“

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Oleksijus Arestovyčius sako, kad naktis iš pirmadienio į antradienį buvo tikra „Ukrainos artilerijos naktis“, rašo UNIAN. Pasak jo, Ukrainos ginkluotosios pajėgos sudavė keletą taiklių smūgių rusams.

Apie tai O. Arestovyčius antradienį vakare kalbėjo Marko Feygino laidoje.

Anot O. Arestovyčiaus, ukrainiečiai sudavė taiklius smūgius rusams „ugnies koridoriuje“ nuo Izyumo link Popsanos. Ten ukrainiečiai stipriai sumažino rusų puolamąjį potencialą, sako V. Zelenskio patarėjas.

„Šiąnakt AFU (Ukrainos ginkluotosios pajėgos – aut. past.) sudavė daugybę labai gerų, stiprių ir tikslių smūgių per visą šį ugninį koridorių nuo Izyumo link Popasnos. Visą naktį jie smagiai mušė ir gerai pataikė visur, įskaitant Zaporižės ir Chersono kryptis.

Trumpai tariant, tai buvo Ukrainos artilerijos naktis. Ir tai puikiai pavyko. Tai reiškia, kad jie atmušė (okupantų – aut. past.) puolimo potencialą ir… Anksčiau drąsūs rusų kariai gaudavo į veidą ir vis tiek tęsdavo puolimą, o šį kartą jie nežengė tolyn ir netgi pasitraukė į Charkivo srities šiaurę“, – sako O. Arestovyčius.

Rusija ruošia pajėgas Slovjansko puolimui

Rusijos pajėgos ir toliau bando perimti Severodonecko kontrolę ir ruošia karius Slovjansko miesto puolimui, remdamasi Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generaliniu štabu rašo „Ukrinform“.

Kiek anksčiau Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius teigė, kad Slovjansko kontrolę rusams gali pavykti perimti per savaitę.

„Agresorius ir toliau vykdo raketų ir oro antskrydžius karinei ir civilinei infrastruktūrai Ukrainoje ir neatsisako bandymų įtvirtinti Severodonetsko miesto kontrolę“, – rašoma pareiškime.

Pažymima, kad ypatingų pokyčių Voluinės ir Polisės kryptimis neįvyko. Siverskyje priešas nesiėmė aktyvių veiksmų. Antradienio dieną rusai apšaudė Senkivkos gyvenvietes Černihivo srityje, Sopyčą, Konstantynivką, Stari Vyrkį ir Velyką Pisarivką Sumų srityje.

Charkivo kryptimi priešas kovoja, kad išlaikytų okupuotas teritorijas, toliau apšaudo Ukrainos karius.

Rusija taip pat telkia dėmesį kariuomenės ruošimui Slavjansko miesto puolimui. Rusija apšaudė Velyka Komyshuvakha, Dolyna, Kurulka, Hrushuvakha, Chervona Polyana ir Shnurky gyvenvietes.

Severodonecko kryptimi rusai Lisičansko, Borivskės ir Metolkino gyvenviečių rajonuose apšaudė Ukrainos kariuomenės dalinius ir civilinę infrastruktūrą.

Generalinio štabo duomenimis, Bakhmuto kryptimi Ukrainos kariai sėkmingai atgraso puolimo operacijas Komyshuvakha kaimo rajone. Priešo bandymai šturmuoti Svitlodarską ir Uglehirską taip pat buvo nesėkmingi.

Netoli Nagirno Ukrainos gynėjai padarė žalos okupacinėms pajėgoms. Po nesėkmingo puolimo bandymo priešas pasitraukė į buvusias pozicijas.

Aktyvių karo veiksmų okupantai nevykdė Avdiivkos, Kurachivo, Novopavlivo ir Zaporižės srityse.

Pietų Buzo kryptimi priešas pagrindines pastangas telkė į žvalgybą, užimtų sienų išlaikymą ir prarastų pozicijų atkūrimą. Rusija bando užkirsti kelią Ukrainos karių kontrpuolimui sukurti palankias sąlygas Chersono ir Mikolajivo regionuose.

Besarabijos kryptimi reikšmingų pokyčių neįvyko. Juodojoje ir Azovo jūrose priešo karinio jūrų laivyno grupė dalyvauja blokuojant civilinę laivybą Juodosios jūros šiaurės vakarinėje dalyje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer