Arestovyčius žada Ukrainos atsaką už Rusijos ataką sausakimšam prekybos centrui

Ukrainos atsakas į pirmadienio rusų raketų ataką prieš Kremenčuko prekybos centrą bus „ilgas, kruopštus ir skoningas“, sako Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius, rašo UNIAN.

Apie tai jis kalbėjo „Feygin live“.

O. Arestovyčiaus nuomone, karas Ukrainoje šiuo metu eina eskalacijos keliu.

„Aišku, kad atsakysime ir atsakysime ilgai, kruopščiai ir skoningai. Ir jie mums atsakys… Karas eina eskalacijos keliu. Mes pataikysime į karinius taikinius, šis klausimas nėra numatytas, na, mes turime didelį, talpų ir labai ryškų taikinių banką. Netrukus išgirsime naujienų“, – kalbėjo O. Arestovyčius.

Reaguodamas į Rusijos smūgį prekybos centrui, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Rusija tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje.

Tai jis pareiškė savo kasdieniniame kreipimesi į ukrainiečius.

„Rusijos valstybė tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje. Tai faktas. Ir tai turi būti juridinis faktas. Ir visi pasaulyje turėtų žinoti, kad rusiškos naftos pirkimas ar gabenimas, ryšių su Rusijos bankais palaikymas, mokesčių ir muitų mokėjimas Rusijos valstybei yra pinigų davimas teroristams“, – prie vaizdo įrašo savo „Telegram“ kanale rašė jis.

Primename, kad pirmadienį Rusija raketomis iš Kursko srities apšaudė „Amstor“ prekybos centrą Kremenčuko miese. Anot V. Zelenskio, atakos metu prekybos centro viduje buvo daugiau nei tūkstantis žmonių.

„Okupantai raketomis apšaudė prekybos centrą, kuriame buvo daugiau nei tūkstantis civilių. Prekybos centras dega, gaisrą gesina gelbėtojai, aukų skaičiaus neįmanoma įsivaizduoti.

Jokio pavojaus Rusijos kariuomenei. Strateginės vertės nėra. Tik žmonių bandymas gyventi normalų gyvenimą, kuris taip piktina okupantus.

Rusija ir toliau savo bejėgiškumą išlieja ant paprastų žmonių. Neverta tikėtis jos adekvatumo ir žmogiškumo“, – „Telegram“ rašė V. Zelenskis.

Pirmadienio vakaro duomenimis, prekybos centre žuvo 13 žmonių, dar kelios dešimtys yra sužeisti.

Bendrovės „Smart Urban Solutions“ direktorius Romanas Jemecas, pranešė, kad prekybos centras visiškai sudegė.

„Taip, tai mūsų prekybos centras. Labiausiai lankytojais perpildytas dienos metas. Jis visiškai sudegė, visos gelbėjimo tarnybos yra vietoje“, – sakė R. Jemecas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer