Egidijus Dragūnas apie jam palankų teismo sprendimą: „Žinot, nuo pat pradžių buvo viskas skaidriai daroma“

Atlikėjui Egidijui Dragūnui griauti prabangaus namo Pavilnių regioniniame parke nereikės – tokį sprendimą priėmė Vilniaus miesto apylinkės teismas.

Nors statybų inspekcija aiškino, kad žinomo atlikėjo namas per didelio tūrio ir stovi per arti šlaito, teismas nusprendė, kad namas pastatytas tinkamai, o Vilniaus miesto savivaldybė statybų leidimą Selui išdavė pagrįstai.

„Ai, nebuvo, ką veikti, pažiūrėkit, kaip linksma. Negali niekur taip pasipuošti, arba į teismą, arba į laidotuves“, – taip atlikėjas Egidijus Dragūnas juokavo prieš teismo posėdį dėl savo namo dar 2018-aisiais. Tada jis teisme pasirodė, nors jo dalyvavimas ir nebuvo būtinas.

Penktadienį Dragūno Vilniaus miesto apylinkės teisme nėra, nors vėl sprendžiasi atlikėjui priklausančio namo Pavilnių regioniniame parke likimas. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija kaltina, kad žinomas atlikėjas namą pasistatė per arti šlaito ir gerokai viršijo galimą namo dydį.

„Nenustačius, jog šlaito nuolydis yra didesnis nei 15-a laipsnių teismas konstatavo, kad saugomų teritorijų įstatymo 2 dalies reikalavimai dėl šlaito nuolydžio, namo tūrio padidinimo ir užstatymo intensyvumo nebuvo pažeisti“, – komentuoja teismo pirmininko patarėja Laura Kaupelė.

Teisėja Erika Zablockaja pridūrė, kad Dragūno byloje buvo išnagrinėtas kiekvienas dokumentas: projektuotojo paaiškinimai, topografinės nuotraukos, nuolydžio schemos, teismas rėmėsi ir šlaito matavimo ekspertize.

„Žinot, nuo pat pradžių buvo viskas skaidriai daroma ir aš džiaugiuosi teismo sprendimu. Iš pradžių mes buvom pasitelkę savo ekspertą, bet inspekcija reikalavo, kad būtų jų ekspertas, kuris padarė šitą ekspertizę ir nustatė“, – sako E. Dragūnas.

Teismas taip pat pripažino, kad Vilniaus miesto savivaldybė nepažeidė reikalavimų išduodama statybos leidimą Selui.

„Teismas nenustatė specialiojo teritorijų planavimo dokumento reikalavimo pažeidimo, pasisakė, kad esant nenuginčytam ir nepakeistam 1998 m. detaliajam planui pagrįstai išduodant statybos leidimą ir rengiant namo projektą buvo taikomi jo sprendiniai“, – tvirtina L. Kaupelė.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija teismo sprendimo nekomentuoja – atstovai teigia, kad nori į jį įsigilinti. Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas.

Statybų leidimas Dragūnui išduotas 2015-ųjų spalį, ginčai teismuose dėl namo vyksta nuo 2017-ųjų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer