Mamai apie orientaciją prisipažinusi lietuvė sulaukė skaudaus smūgio: „Gailiuosi, kad tu gimei“

Lietuvoje pastaruoju metu itin plačiai aptariama partnerystė ir skirtingų orientacijų žmonės. Lietuvos žmogaus teisių centro vadovė, žmogaus teisių ekspertė Jūratė Juškaitė socialiniuose tinkluose visai neseniai pasidalino protu nesuvokiamu pokalbiu tarp mamos ir dukros, kuri šiai atskleidė esanti netradicinės orientacijos.
„O ką tu veiki? Laižai subinę savo kekšei? Skanaus… Nekenčiu tavęs ….“, – tai mamos žodžiai dukrai, kuri pasipaskojo, kad nėra heteroseksuali.

Vakar, kai pasidalinau kitos mamos ir dukros susirašinėjimu, gavau žinučių, kuriose jauni žmonės rodo, kaip į juos reaguoja patys artimiausi žmonės.

Svarsčiau, ar dalintis – naudojami ypač vulgarūs, žeminantys žodžiai, norėtųsi tikėti, kad tai tik vienetiniai atvejai. Tačiau iš savo artimos aplinkos žinau, kad toks atstūmimas, deja, nėra retas.

Norėčiau apkabinti kiekvieną jauną žmogų, kuriam tenka tai patirti. Jūs esate stiprūs, drąsūs ir nepaisant nujaučiamo pavojaus, jums buvo svarbu būti atvirais, gyventi savo gyvenimą ir neapsimetinėti kuo nesate.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer