Ekspertai perspėja apie naują COVID-19 atmainą: senus simptomus pakeitė nauji

COVID-19 pandemija pasaulyje buvo tikras medicininis iššūkis. Tad nenuostabu, jog bet kokios kalbos apie naujas atmainas gali kelti klausimų. Naujausia iš jų – JN.1 atmaina, kuri užsikrėtusiems sukelia nestandartinius simptomus. Tačiau ekspertai ramina – ji neatrodo agresyvesnė už kitas, o ir standartinis koronaviruso gydymas prieš JN. 1 puikiai veikia.

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro (toliau – CDC) duomenimis, JN. 1 plito 2023 m. Nepaisant to, jog ši atmaina šiuo metu yra labiausiai paplitusi JAV, tačiau atvejų daugėja Kinijoje, Jungtinėje Karalystėje bei Indijoje.

„Simptomų tipai ir jų sunkumas labiau priklauso nuo žmogaus imuniteto ir bendros sveikatos būklės, o ne nuo pačios atmainos“, – teigia CDC.

Tinklalapis „IFLScience“ priduria, kad yra įrodymų, jog šį sezoną žmonės praneša apie kiek kitokius koronaviruso simptomus.

Nauji koronaviruso simptomai

Jungtinės Karalystės Nacionalinio statistikos biuro 2023 m. gruodžio duomenimis, apklaustieji, kurie buvo užsikrėtę COVID-19, teigė, jog dažniausiai pasitaikantys simptomai yra šie:

  • sloga (31,1 proc.);
  • kosulys (22,9 proc.);
  • galvos skausmas (20,1 proc.);
  • silpnumas arba nuovargis (19,6 proc.);
  • raumenų skausmas (15,8 proc.);
  • gerklės skausmas (13,2 proc.);
  • miego sutrikimai (10,8 proc.);
  • nerimas ar susirūpinimas (10,5 proc.).

Senus simptomus keičia nauji

Nors apie slogą, kaip koronaviruso simptomą, žmonės praneša nuo 2020 m., tačiau sąraše atsirado ir naujų, pavyzdžiui, miego sutrikimai ir nerimas.

Naudinga būtų paminėti, jog skonio ir kvapo praradimas, kuris anksčiau buvo laikomas vienu iš pagrindinių COVID-19 simptomų, dabar pasireiškia tik 2–3 proc. užsikrėtusiųjų Jungtinėje Karalystėje.

Ekspertai ramina

Toks staigus JN. 1 paplitimas leidžia manyti, jog jis yra labiau užkrečiamas. Nepaisant to, šiuo metu nėra duomenų, kurie parodytų, jog ši atmaina yra agresyvesnė, nei kitos.

„Svarbu pabrėžti, jog esamos vakcinos, testai bei gydymas puikiai veikia prieš JN. 1, todėl ši atmaina neturi įtakos CDC rekomendacijoms“, – rašoma JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro internetinėje svetainėje.

Portalas tv3.lt jau yra rašęs, apie įvairias ligas, kurios gali paplisti 2024 m. Tarp jų – koronavirusas, beždžionių raupai bei dengės karštinė.

www.tv3.lt

Site Footer