„Iš 900 gyvi liko 60“: Ukrainos pajėgos sunaikino elitinę rusų pėstininkų brigadą Donbase

Rusijos pajėgos, nepaisant postūmio ir aršių bandymų įsitvirtinti Donbase, patiria milžiniškus nuostolius. Ukrainos žiniasklaida skelbia, kad šalies pajėgos faktiškai sunaikino dvi elitines okupantų smogiamąsias brigadas.

Skelbiama, kad šie sutriuškinimai atrodo dar labiau žeminantys dėl to, kad priešininkai šiuo atveju nepuolė milžiniškomis kolonomis, neturėjo tiekimo problemų, jiems buvo užtikrintas artilerijos bei aviacijos palaikymas, tačiau tai neišgelbėjo.

Pirmojo karo mėnesio metu Rusija Donbase sugebėjo užimti tik Volnovachos miestą, kurį okupacinės pajėgos faktiškai nušlavė nuo žemės paviršiaus. Visomis kitomis kryptimis puolantieji patyrė „neįsivaizduojamus nuostolius“ ir negalėjo pasistūmėti net kelis šimtus metrų, skelbiama UNIAN.

„24 kanal“ šaltiniai tvirtina, kad per pirmąsias karo savaites buvo sunaikinta, kartu su visa įranga, 20-osios atskirosios motorizuotų šaulių gvardijos bataliono taktinė grupė. Iš 900 žmonių išgyveno vos 60. Rusijos karinė vadovybė šią elitinę brigadą atšaukė atgal į karinę bazę Volgograde, o sugrįžę išlikę gyvi kariai masiškai rašė pareiškimus išeiti iš kariuomenės.

Būtent dėl katastrofiškų netekčių Donbase buvo pirmą sykį užfiksuoti masiniai atsisakymai eiti į mūšius. Rusija naudojasi anksčiau okupuotų Donbaso gyventojų priverstine mobilizacija, taip siekdama sumažinti pačių rusų mirčių skaičių, tačiau donbasiečiai nėra motyvuoti, dažnai prastai apmokyti ir aprūpinti, todėl dažnai atsisako dalyvauti puolimo avantiūrose ir pageidauja „saugoti užnugarį“.

Ukrainos kariuomenės Generalinis štabas skelbia, kad vien per paskutinę parą Rusija neteko dar 110 karių, o nuo karo pradžios vasario 24 d. žuvo apie 31 tūkst. rusų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer