Ekspertas: Lukašenka puls Ukrainą tik bijodamas prarasti „sostą“

Ukrainos karybos eksperto Olego Ždanovo manymu, nepripažintas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka gali įsakyti savo kariams veržtis į Ukrainą dėl baimės prarasti „sostą“.

Pasak eksperto, vienintelė priežastis, galinti paskatinti nuo Kremliaus malonės priklausomą A. Lukašenką šiam žingsniui yra baimė netekti valdžios. Diktatorius bijo, kad Vladimiras Putinas nušalins jį ir paskirs sau lojalesnį valdininką. Anot O. Ždanovo, šiuo metu A. Lukašenka remiasi Baltarusijos KGB pajėgomis, nes ši struktūra yra dar pakankamai nepriklausoma nuo Rusijos įtakos. Pačioje saugumiečių institucijoje netgi prasidėjo kadrų valymas – bandoma atsikratyti prorusiškų karininkų.

Jo teigimu, A. Lukašenka gąsdina tik galimas jo nušalinimas nuo valdžios: „Tai faktiškai vienintelis argumentas, kurį šiai dienai turi Putinas, be fizinės likvidacijos. Todėl Lukašenka ieško konsensuso su visuomene, krašto teritorine gynyba, tariamai, „jeigu jūs mane apginsite, aš garantuoju, kad mes neįsitrauksime į karą su Ukraina“.

Šiuo metu ir Baltarusijos KGB struktūros tariamai yra „valomos“ nuo užsilikusių prorusiškų viduriniosios ir žemutinės grandies karininkų. Jie yra atleidžiami su lozungu „duok kelią jauniems“, rašoma UNIAN.

„Iš tiesų Lukašenkos aplinkoje yra mažai Rusijai lojalių silovikų. Jo KGB yra labiau nepriklausoma, todėl ja jis ir remiasi“, – paaiškino O. Ždanovas.

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio teigimu, rizika, kad Baltarusija gali užpulti šiuo metu yra minimali. Tą patį tvirtina ir Ukrainos karybos ekspertai, tačiau kariuomenės atstovai tvirtina besiruošiantys blogiausiam scenarijui.

Baltarusijos kariuomenė antradienį paskelbė planuojanti padidinti savo skaitlingumą nuo 40-50 tūkst. iki 80 tūkst. Nauji daliniai bus aprūpinti karine technika, kuri šiuo metu yra sandėliuojama. Taip pat buvo paskelbta apie naujas pratybas, kurių metu Baltarusijos kariuomenė bus išbandoma „perėjimo iš taikos į karo sąlygomis“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer