Ekspertas: jei neliks Krymo tilto ir laivyno bazės Sevastopolyje – grėsmė Ukrainos pietums išnyks

Buvęs Ukrainos užsienio reikalų ministerijos vadovas Volodymyras Ogryzko sako, kad jei nebus Krymo tilto ir bus likviduota karinio jūrų laivyno bazė Sevastopolyje ir kituose Krymo miestuose, grėsmė Ukrainos pietums išnyks, skelbia UNIAN.ua

Donbasas ir Krymas pagal tarptautinę teisę yra Ukrainos teritorija. Tai, kad Rusija juos paskelbė savais, nieko nereiškia. Todėl naudoti ginklus Kryme yra leistina.

„Pasitikiu mūsų generaliniu štabu ir jo vadovu, kuris demonstruoja labai pagrįstą požiūrį į tai, kas vyksta mūšio lauke. Kariniu požiūriu, kaip aiškina ekspertai, tai (smūgis į Krymą – red.) yra esminės svarbos, nes per Krymo tiltą ir Krymo pusiasalį ginklai tiekiami visam Rusijos okupuotam Ukrainos pietų regionui.

Jei nebus Krymo tilto ir bus likviduota karinio jūrų laivyno bazė Sevastopolyje ir kituose Krymo miestuose, tai grėsmė Ukrainos pietums išnyks. Tada Rusija nesugebės atgrasyti nuo ginkluotųjų pajėgų puolimo. Tada mūsų pietinių teritorijų, įskaitant Krymą, paleidimas tampa visiškai realus“, – sako ekspertas.

Ogryzko įsitikinęs, kad tokie smūgiai turi būti atliekami, ir kuo anksčiau, tuo geriau. „Grasina surengti branduolinę ataką prieš Ukrainą iš Maskvos, bet manau, kad net tie, kurie yra arti Putino, niekada neleis jam paspausti branduolinio mygtuko, nes tai reikš jo ir tų, kurie yra šalia jo, pabaigą. Ir jie, skirtingai nei Putinas, vis dar labai nori gyventi normalų vakarietišką gyvenimą.

O dėl Rusijos Federacijos teritorijos. Jeigu Rusija puola Ukrainos teritoriją, tai, atsiprašau, tai karas kaip karas. Tai jeigu rusai gali nužudyti tūkstančius nekaltų žmonių Ukrainoje, jei gali bombarduoti Ukrainos miestus, sunaikinti ir nušluoti juos nuo žemės paviršiaus, jei gali bombarduoti ligonines, tai normalu? O mes negalime smogti, pavyzdžiui, aerodromui prie Voronežo, kad kita eskadrilė nepakiltų į orą ir nepradėtų bombarduoti Ukrainos miestų? Kodėl turėtume užduoti klausimą tokiu būdu?

Mes nepuolėme Rusijos, ar ne? Mūsų veiksmai yra apsauga nuo agresijos. Ir jei žinome, kad koks nors karinis objektas turi ginklų, kurie naudojami prieš Ukrainą, mes turime absoliučią teisę, įtvirtintą JT Chartijos 51 straipsnyje, į savigyną“, – sako Ogryzko.

Dėl to, pastebi ekspertas, tokių smūgių smogimas Rusijos Federacijos teritorijoje nėra užsienio valstybės puolimas – tai gynyba nuo tos valstybės puolimo.

„Patarčiau perskaityti JT Generalinės Asamblėjos rezoliuciją „Agresijos apibrėžimas“, priimtą dar 1974 m. Jame yra septyni agresijos apibrėžimai. Viskas, ką daro Rusija, atrodo, yra nurašyta nuo šios rezoliucijos. Todėl mes turime pilną teisę į savigyną ir smogti priešo teritorijai, kad jis daugiau mūsų nepultų“, – padarė išvadą Ogryzko.

Kaip pranešė UNIAN, liepos 16 d. prezidento patarėjas Oleksijus Arestovičius sakė, kad Krymo tilto laukia „Boiko bokštų“ likimas.

Po to Valstybės Dūmos deputatas iš „Krymo srities“ Mykhailo Sheremet pagrasino „niokojančiu smūgiu“ Kijevui, jei Ukraina užpuls Krymo tiltą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer