Elektros tiekėjo pasirinkimas: liko vos savaitė, o tūkstančiai dar neapsisprendė

Gyventojams, kurie patenka į II-tąjį elektros rinkos liberalizavimo etapą, liko vos savaitė pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją ir sudaryti su juo sutartį.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenimis, kol kas nepriklausomo elektros tiekėjo nepasirinko apie 290 tūkst. buitinių vartotojų, jiems tai padaryti reikia iki birželio 18 dienos imtinai.

Nepasirinkusiems tiekėjo laiku, bus skaičiuojama 25 proc. didesnė kaina. O po pusmečio elektros tiekimas gali būti visai nutrauktas.

Į 3-iąjį elektros rinkos liberalizavimo etapą patenkantiems vartotojams, t.y., tiems, kas suvartoja iki 1000 kWh elektros energijos per metus, šiuo metu nebūtina skubėti sudaryti sutartį su pasirinktu nepriklausomu elektros tiekėju. Jie turi laiko iki gruodžio 18 d.

Dabar, kai liko vos kelios dienos iki antrojo etapo pabaigos, o dar apie 300 tūkst. į II-tąjį etapą patenkančių namų ūkių nesudarė sutarties su pasirinktu nepriklausomu tiekėju, tikėtina, kad klientų aptarnavimo centruose į 2 etapą patenkančių vartotojų, norinčių sudaryti sutartis, gali būti žymiai daugiau, nei įprastai.

Dėl to rekomenduojame 3-iojo etapo vartotojams, kurie norėtų sudaryti nepriklausomo tiekimo sutartį jau dabar, naudotis galimybe sudaryti sutartį internetu tam, kad išvengtumėte nepatogumų ir nereikėtų ilgai laukti fizinėse sutarčių sudarymo vietose.

Skaičiuojama, kad tam, jog iki termino, t.y, birželio 18 d., nepriklausomą tiekėją spėtų pasirinkti visi II etapo vartotojai, kasdien sutartis turėtų pasirašyti po maždaug 40 tūkst. buitinių vartotojų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer