ES valstybės narės išsiuntė iš viso 20 Rusijos diplomatų per karą Ukrainoje

Keturios Europos Sąjungos valstybės narės išsiuntė iš viso 20 Rusijos diplomatų, jai įsiveržus į Ukrainą.

Dešimčiai Rusijos pareigūnų buvo įsakyta išvykti iš Bulgarijos, Lietuva išsiuntė keturis diplomatus, o Latvija ir Estija – po tris.

„Latvija išsiunčia tris Rusijos ambasados ​​darbuotojus dėl veiklos, prieštaraujančios jų diplomatiniam statusui, ir dėl tebesitęsiančios Rusijos agresijos Ukrainoje“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkēvičs.

Rinkēvičs pridūrė, kad šis žingsnis buvo derinamas su kitų dviejų Baltijos šalių pareigūnais.

„Rusijos karinės atakos prieš civilius, civilius objektus, ligonines, mokyklas, gimdymo namus ir kultūros vertybes yra karo nusikaltimai ir nusikaltimai žmoniškumui“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Rusijos specialiosios tarnybos aktyviai dalyvauja organizuojant šiuos nusikaltimus prieš taikius Ukrainos gyventojus“, – pridūrė jis.

„Nenorime, kad šių struktūrų atstovai vaikščiotų mūsų žeme ir keltų grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui“.

Estijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad išsiųsti diplomatai „tiesiogiai ir aktyviai kenkė Estijos saugumui ir skleidė propagandą, pateisinančią Rusijos karinius veiksmus“.

Anksčiau penktadienį Bulgarija paskelbė apie dešimties Rusijos diplomatų išsiuntimą iš šalies dėl „veiklos, neatitinkančios Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykių“.

Tai įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai dar dviem Rusijos pareigūnams buvo įsakyta išvykti iš Bulgarijos dėl šnipinėjimo ir įtariamos „žvalgybos veiklos“.

Anksčiau šį mėnesį, Slovakija taip pat išsiuntė tris Rusijos diplomatus, vykdydama šnipinėjimo tyrimą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija penktadienį nedelsdama pareiškė, kad paskelbs „tinkamą atsaką į visus nepagrįstus išsiuntimus“, sakoma „Telegram“ pranešime.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer