FSB vado žinutė Lietuvai: „Maskva netrukus reaguos į Vilniaus sprendimą, tai rimtai paveiks Lietuvos gyventojus“

Rusijos Federacijos Saugumo Tarybos sekretorius ir Federalinės saugumo tarnybos (FSB) pirmininkas Nikolajus Patruševas pareiškė tiesioginį grasinimą Lietuvai dėl sprendimo drausti krovinių tranzitą per Lietuvą į Kaliningradą.

„Maskva netrukus reaguos į Vilniaus sprendimą paskelbti Kaliningrado srities transporto blokadą, tai rimtai paveiks Lietuvos gyventojus“, – pareiškė antradienį iš Maskvos į Kaliningradą atvykęs N. Patruševas.

Kaip žinia, N. Patruševas antradienį skubiai atvyko iš Maskvos į Kaliningradą. „RIA Novosti“ skelbia, kad ten jis dalyvavo Rusijos šiaurės vakarų nacionalinio saugumo posėdyje. Tikėtina, kad jame aptarti su Lietuvos bei Europos Sąjungos taikomomis sankcijomis susiję klausimai.

Nuo birželio 18 d. Lietuva sustabdė sankcionuotų krovinių tranzitą tarp Kaliningrado srities ir pagrindinės Rusijos Federacijos teritorijos. Rusija jau sureagavo ir pareiškė, kad tranzito draudimas „gali tapti pagrindu labai griežtiems ir absoliučiai teisėtiems veiksmams“.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba stojo ginti Lietuvą dėl grasinimų, pasigirstančių iš Rusijos atstovų.

„Rusija neturi teisės grasinti Lietuvai. Maskva turėtų kaltinti tik save dėl neišprovokuotos ir nepagrįstos invazijos į Ukrainą pasekmių. Mes pritariame principingai Lietuvos pozicijai ir tvirtai stovime draugų lietuvių pusėje“, – pabrėžė D. Kuleba.

Rusijos užsienio reikalų ministerija savo ruožtu skelbia, jog draudimas pažeidžia 2002 metų Rusijos ir ES susitarimą bei pareikalavo, kad Lietuva nedelsdama atšauktų „atvirai priešiškus“ apribojimus.

„Jei artimiausiu metu krovinių tranzitas tarp Karaliaučiaus srities ir likusios Rusijos Federacijos teritorijos per Lietuvą nebus visiškai atkurtas, Rusija pasilieka teisę imtis veiksmų savo nacionaliniams interesams apsaugoti“, – teigiama ministerijos pranešime.

Rusijos ministerija savo tinklalapyje pranešė, kad į URM buvo iškviesta laikinoji reikalų patikėtinė Virginija Umbrasienė. Remiantis pranešimu, diplomatei išreikštas griežtas protestas ir pareikalauta atšaukti apribojimus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer