Gabrieliaus Landsbergio atostogos papiktino politologą: „Tai yra skandalas“

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dviem savaitėms išėjo atostogų. Toks žingsnis sulaukė griežto politologų verdikto. Mykolo Romerio universiteto politologas Virgis Valentinavičius sako, kad šiuo metu „labai karštas“ Kaliningrado tranzito klausimas ir ministro išėjimas atostogų – skandalingas.

„Mano galva, tai yra skandalas. Kai vyksta tokios stumdynės dėl Kaliningrado tranzito, aš neįsivaizduoju, kaip galima sugalvoti išeiti atostogų. Suprantu, šeima – šventas reikalas, vaikai ir taip toliau, bet dabar tikrai labai labai blogas laikas“, – „Žinių radijo“ laidoje „Įvykiai ir komentarai“ pasisakė V. Valentinavičius.

Kaliningrado tranzitą jis vadino „labai karštu klausimu“. G. Landsbergis privalo dalyvauti sprendimų priėmime dėl tokio svarbaus valstybei reikalo, aiškino politologas.

„Ministras turi dalyvauti, kiek jis bepasitikėtų viceministrais. Ir tai, kol Ukrainos krizė tęsiasi, aš nematau šansų artimiausius 2 mėnesius Gabrieliui Landsbergiui atostogauti, lygiai kaip ir krašto apsaugos ministrui“, – sakė jis.

TV3 žinios anksčiau skelbė, kad pasibaigus Seimo pavasario sesijai politikai planuoja ne tik susitikti su rinkėjais, bet ir atostogauti. Kai kurie ministrai užsiminė, kur poilsiaus vasarą.

„Europoje, Europoje“, – sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

„Svajonės – kur vėjas pučia, kur galima buriuot“, – pasakojo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Birželio mėnesį naujienų portalas tv3.lt kalbino politikus, dalis ministrų šią vasarą teigė priėmę sprendimą ilsėtis Lietuvoje arba už jos ribų, o likusieji tikina apsispręsiantys paskutinę minutę, atsižvelgdami į situaciją šalyje. Atostogų taip pat vylėsi išeiti ir premjerė Ingrida Šimonytė, ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė–Nielsen.

Ši vasara, pasak V. Čmilytės-Nielsen, niekuo nesiskirs nuo praėjusios. Seimo pirmininkė planavo savaitės trukmės išvyką į Daniją ir tikisi keletą vasaros savaitgalių praleisti Lietuvos pajūryje.

„O likę laisvi nuo darbo savaitgaliai, kurių geriausiu atveju būna kas antras, greičiausiai prabėgs Šiauliuose, nes ten yra namas su sodu, vasaroti jame smagiau nei Vilniaus centre“, – buvo teigiama naujienų portalui tv3.lt atsiųstame V. Čmilytės-Nielsen komentare raštu.

Premjerė I. Šimonytė taip pat „nedrąsiai tikisi, jog pavyks bent savaitę gauti tokių atostogų, per kurias išvyktų iš Vilniaus“.

„Bet labai tvirtai kol kas neplanuoja, tad datų ir vietų pasakyti negali“, – birželio pradžioje teigė jos patarėja Rasa Jakilaitienė.

Jeigu aplinkybės ir saugumo situacija leis, šią vasarą trumpas atostogas planuoja vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė – savaitės ar dviejų.

„Atostogas praleis su šeima, konkrečios vietos nėra suplanavusi, tačiau svarbiausia laikas kartu su šeima. Praėjusiais metais ministrė, taip pat ir ministerijos vadovybė bei daugelis pareigūnų dirbo be atostogų dėl viena po kitos sekusių valstybės lygio krizių“, – anksčiau nurodė A. Bilotaitės patarėjas Mindaugas Bajarūnas.

Ar atostogaus krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, dar neaišku. Birželio pradžioje jis teigė neturintis planų, nes yra daug darbų, kuriuos reikia nuveikti.

„Bet reikėjo suplanuoti ministrų pavadavimą, tad numačiau atostogų laiką rugpjūčio pradžioje (tai jau bus antras bandymas po metų, nes pernai tuo pačiu laiku teko atostogauti vos vieną dieną – iškilo „Kabulo vienuoliktuko“ operacijos organizavimo reikalas ir atostogas teko nutraukti)“, – tuo metu komentavo ministras.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer