Lukašenka: „Mes remiame ir toliau remsime Rusiją“

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka vėl deklaruoja savo ištikimybę Rusijos režimui ir pareiškė, kad Baltarusija visiškai remia Rusiją jos „karinėje operacijoje“ Ukrainoje. Jis taip pat tikina, kad abi šalys „liks kartu“, rašo „Sky news“.

Kalbėdamas sekmadienį Minske vykusioje ceremonijoje, A. Lukašenka pareiškė, kad „nuo pat pirmos dienos“ palaiko Rusijos režimo lyderį Vladimirą Putiną ir jo kampaniją prieš Ukrainą.

Šiandien mus kritikuoja už tai, kad mes vieninteliai pasaulyje palaikome Rusiją kovoje su nacizmu“, – kalbėjo A. Lukašenka.

„Mes remiame ir toliau remsime Rusiją“, – teigė jis.

A. Lukašenka yra ištikimas V. Putino bendražygis, o Baltarusijos teritorija jau ne kartą buvo naudojama rusų pajėgoms į Ukrainą įvesti, taip pat atakuoti Ukrainą.

„O tie, kurie mus kritikuoja, ar jie nežino, kad mus sieja tokia glaudi sąjunga su Rusijos Federacija? Kad turime praktiškai vieningą kariuomenę. Bet jūs visa tai žinojote. Mes ir toliau liksime kartu su broliška Rusija“, – kalbėjo jis.

Baltarusija nuo 1990-ųjų yra įsipareigojusi sukurti „valstybių sąjungą“ su Rusija, tačiau įgyvendinant šį planą padaryta nedidelė pažanga, o pastaraisiais metais A. Lukašenka primygtinai reikalavo, kad jo šalis išlaikytų savo „suverenitetą“.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer